Щоб не занести АЧС з лісу

Останні новини

  • ХАЙ КВІТНУТЬ БУЙНИМ ЦВІТОМ ПАШКІВСЬКІ «МАЛЬВИ» І ПІДРОСТАЮТЬ ЇХНІ «МАЛЬВІНКИ»!
    Нещодавно у Пашківці сталася приємна, хоча й не розпіарена (як нині прийнято говорити) подія: своє перше десятиріччя відзначив місцевий вокальний аматорський колектив «Мальви» Пашківського сільського клубу.
  • Я БАГАТА СВОЄЮ РОДИНОЮ ТА ЛЮДЬМИ, ЯКІ МЕНЕ ОТОЧУЮТЬ
    Всього було у моєму житті — і радощі свої, і прикрощі. Народилася і виросла я у селі Сушках, точніше на хуторі Кринки, який місцеві називали «Крим», бо його вуличка пролягала побіля ставка з вербами та верболозами. Багато дітвори там росло. Весело було. На дорозі пиляки було по кісточки, так що курява стояла стовпом майже цілий день. Благо, що поряд ставок, тож з дороги — шубовсть прямо у воду!
  • До 100-рiччя вiд дня народження Олеся Гончара: улюбленi цитати
    «Всяке буття є страждання, так східні мудреці вчать. Нірвана, кажуть. Стану нірвани, мовляв, треба досягти, ото й буде повне щастя по—нашому. А щоб нірвана тобі відкрилась, мусиш зректися всього земного, подолати в собі жагу життя, звільнитись від усяких бажань та суєти, цілком віддатися спогляданню. Однак щодо Баглая, то в нього філософія інша: труд звеличує людину. Звісно, не скотячий. Не тільки ради шлунка. І не пустопорожній, не на холостому ходу.  Бо такого в нас чи не найбільше, про декого справді можна сказати: житимеш довго, але даремно.» («Собор»)

Щоб не занести АЧС з лісу

kaban 225 жовтня на території НПП «Нижньосульський» Оржицького району було виявлено загиблого дикого кабана. Аналіз визначив причину — африканську чуму свиней.

Незадовго до цього, 7 жовтня, загиблого від АЧС вепра було виявлено і на мисливських угіддях КРГО «Докучаєвський мисливець» Варварівської сільської ради (Карлівський район).
Зараз затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду. В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.
Загалом 21 випадок АЧС зареєстровано на Полтавщині цього року, — повідомили нам у Козельщинському районному управлінні Держпродспоживслужби у Полтавській області.
У зв’язку з цим ветеринари нагадують, що під час проведення відстрілу диких кабанів для доведення до нормативного показника їх щільності, а також перед початком та під час мисливського сезону необхідно забезпечити разом із спеціалістами Держпродспоживслужби і мисливських господарств усіх форм власності відбір зразків патматеріалу від кожного упольованого дикого кабана та направлення його до державної лабораторії ветеринарної медицини для дослідження на АЧС. При відборі й транспортуванні проб біоматеріалів забезпечити дотримання правил біобезпеки.
Разом з тим, фахівці дають і деякі рекомендації мисливцям і/або особам, які здійснюють діяльність у сфері мисливського господарства.
Зокрема потрібно знищувати нутрощі добутих кабанів, шкури та інші супутні продукти полювання, які не використовують у їжу людям, будь-яким способом, що не допускає їх розтягування дикими і домашніми тваринами (спалювання, закопування на глибину не менше 1,5 м), з обов›язковою дезінфекцією місць знищення або захоронення із використанням засобів, що забезпечують знищення вірусу АЧС.
Розробку туш видобутих тварин слід здійснювати централізовано в облаштованих на території мисливських господарств місцях, де підлоги і стіни приміщень, призначених для оброблення туш добутих тварин, дозволяють проводити неодноразову мийку та дезінфекцію.
Здійснювати дезінфекцію транспортних засобів і пристосувань, що використовуються для перевезення туш добутих тварин.
При транспортуванні туш добутих кабанів до місць централізованої обробки використовувати пристосування (пластикові або металеві ємності відповідного розміру) для недопущення попадання крові або природних виділень тварин на землю або різні поверхні транспортних засобів.
По завершенні полювання та оброблення туш кабанів здійснити дезінфекцію рук, взуття, а також ножів, сокир, гаків, мотузок та інших пристосувань.
Транспортування продукції полювання з мисливських господарств здійснювати тільки у непроникній тарі (поліетиленові та інші мішки з матеріалів відповідної щільності) для недопущення контамінації транспортних засобів і одягу кров'ю. За можливості для транспортування продуктів полювання використовувати тільки багажні відділення транспортних засобів, днище яких обладнано гумовими або пластиковими коритоподібними килимками.
Не використовувати повторно для перевезення продукції полювання поліетиленові та інші пакети (мішки), утилізувати їх способами, що не допускають попадання вірусу АЧС у навколишнє середовище.
Не допускати використання води, у якій обмивалися м’ясо або субпродукти від здобутих кабанів перед кулінарною обробкою, у корм свиням та іншим домашнім тваринам. Перед утилізацією таку воду необхідно кип'ятити не менше 5 хвилин або знезаражувати хімічними засобами.
Під час обходу мисливських угідь і проведення полювання єгері та мисливці мають звертати увагу на незвичайну поведінку диких кабанів. У випадку виявлення загиблих тварин слід негайно повідомляти районні служби ветеринарної медицини, щоб діагностувати АЧС або інші причини. Сподіватимемося, що і кабани в лісі не переведуться, і без свинини не залишимося, але — будьмо на сторожі!

Інна ВОРОНА

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
60
2041
5758
13457
40736
66381
1668055

Прогноз
2640

11.70%
6.21%
14.17%
0.58%
0.35%
67.01%
Online (15 minutes ago):10
10 guests
no members

Ваш IP:54.80.87.166