ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО РІЗДВО

Останні новини

  • Перші «Олесеволівські читання-2018»
    4 травня у Бреусівському Будинку культури відбулися перші районні літературно-краєзнавчі «Олесеволівські читання-2018». На захід із Києва прибув письменник-земляк, авторитетний дослідник Голодомору 1932-33 рр. в Україні, випускник місцевої школи Олесь Воля з дружиною Ганнусею, братом Михайлом та соратником-побратимом по перу Олександром Кавуненком.
  • Пам’яті видатного письменника-земляка
    Цей рік для жителів нашого району знаменний 100-річчям від дня народження славетного земляка, письменника, поета, літературного та громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара.
  • Про батьків Тараса Шевченка
    Про батьків, особливо про матір Тараса Григоровича Шевченка, ми знаємо дуже мало. Хто ж  була ця жінка, яка народила поета, художника, генія України?

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО РІЗДВО

різдяний чобітокЯк відомо, наука й досі сперечається про достовірність дати народження Ісуса і про те, скільки насправді зараз років від Різдва Христового. Дослідники розходяться у термінах на кілька століть. Багато богословів вважають, що Ісус народився не 25 грудня (7 січня), а у вересні. Однак Різдво ми, як і раніше, святкуємо взимку.

- Попередницею знаменитих англійських Різдвяних пудингів була звичайна вівсянка. Це пов’язано з легендою про кельтського бога Дегде, який готував кашу з суміші усіх хороших речей на землі.
- Португальці на Різдво влаштовують бенкет не тільки для живих, але і для мертвих, — а то раптом їм стане прикро, що у всіх свято, а у них немає.
- Ялинкова кулька — це стилізоване райське яблуко. Раніше на ялинки вішали справжні яблука, але ялинові гілки гнулися під ними. Отож замість яблук придумали порожнисті скляні кулі. Першу ялинкову кульку склодуви видули у Саксонії у XVI столітті. Промислове виробництво ялинкових іграшок почалося порівняно недавно — у середині XIX століття.
- Перші штучні ялинки були зроблені у Німеччині. Їх робили з гусячого пір’я.
- Різдво забороняли не тільки у Радянському Союзі. Американські пуритани вважали Різдво декадентським католицьким святом, і в період з 1659 до 1681 року воно було заборонено. За порушення стягувався штраф у розмірі 5 шилінгів.
- Етнологи стверджують, що «правильний» костюм Діда Мороза — це червона довга шуба і червона шапочка з білим хутром, білі валянки і білі рукавички, розшиті сріблом (символ чистоти і святості). Санта-Клаус носить короткий кожушок, чорні шкіряні чоботи, широкий шкіряний ремінь і ковпак.
- Різдвяна традиція наповнення панчіх подарунками походить від трьох сестер, які були настільки бідні, що не могли вийти заміж і займалися проституцією. Їх врятував Святий Миколай з Міри, який пробрався до них через димохід і наповнив їх панчохи золотими монетами.
- Ймовірно, одним із найоригінальніших різдвяних подарунків можна вважати дарунок, зроблений Арнольдом Шварценеггером своїй дружині Марії Шрайвер. Арні замовив ювелірові намисто з діамантами і сапфірами вартістю $ 20 000. А Марія народила четверту дитину і робила титанічні зусилля, щоб повернути собі осину талію. Арнольд доплатив ще $ 15 000, щоб намисто переробили в елегантний поясок.
- Письменник О.Генрі став відомим саме завдяки Різдву. Тоді він сидів у в’язниці, а на волі у нього залишилася маленька донька. Він дуже хотів зробити їй подарунок і зважився відправити одне зі своїх оповідань у журнал. Розповідь була опублікована і дочка отримала свій подарунок.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
111
1801
5450
13924
31483
114877
1479892

Прогноз
1824

12.20%
5.86%
14.67%
0.52%
0.39%
66.36%
Online (15 minutes ago):35
35 guests
no members

Ваш IP:54.224.103.239