ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО РІЗДВО

Останні новини

  • ПРАВИЛА І ПОМИЛКИ купання в ополонці
    Хрещення — одне з головних християнських свят, яким закінчуються Різдвяні святки, які тривають із 7 до 19 січня. А занурення в ополонку вже давно стало невід’ємною частиною святкування Водохреща. Для того, щоб купання у крижаній воді пройшло максимально корисно і безпечно, особливо у тих, хто у цьому році вперше зважився на подібне, існує кілька правил і типових помилок.
  • ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО РІЗДВО
    Як відомо, наука й досі сперечається про достовірність дати народження Ісуса і про те, скільки насправді зараз років від Різдва Христового. Дослідники розходяться у термінах на кілька століть. Багато богословів вважають, що Ісус народився не 25 грудня (7 січня), а у вересні. Однак Різдво ми, як і раніше, святкуємо взимку.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО РІЗДВО

різдяний чобітокЯк відомо, наука й досі сперечається про достовірність дати народження Ісуса і про те, скільки насправді зараз років від Різдва Христового. Дослідники розходяться у термінах на кілька століть. Багато богословів вважають, що Ісус народився не 25 грудня (7 січня), а у вересні. Однак Різдво ми, як і раніше, святкуємо взимку.

- Попередницею знаменитих англійських Різдвяних пудингів була звичайна вівсянка. Це пов’язано з легендою про кельтського бога Дегде, який готував кашу з суміші усіх хороших речей на землі.
- Португальці на Різдво влаштовують бенкет не тільки для живих, але і для мертвих, — а то раптом їм стане прикро, що у всіх свято, а у них немає.
- Ялинкова кулька — це стилізоване райське яблуко. Раніше на ялинки вішали справжні яблука, але ялинові гілки гнулися під ними. Отож замість яблук придумали порожнисті скляні кулі. Першу ялинкову кульку склодуви видули у Саксонії у XVI столітті. Промислове виробництво ялинкових іграшок почалося порівняно недавно — у середині XIX століття.
- Перші штучні ялинки були зроблені у Німеччині. Їх робили з гусячого пір’я.
- Різдво забороняли не тільки у Радянському Союзі. Американські пуритани вважали Різдво декадентським католицьким святом, і в період з 1659 до 1681 року воно було заборонено. За порушення стягувався штраф у розмірі 5 шилінгів.
- Етнологи стверджують, що «правильний» костюм Діда Мороза — це червона довга шуба і червона шапочка з білим хутром, білі валянки і білі рукавички, розшиті сріблом (символ чистоти і святості). Санта-Клаус носить короткий кожушок, чорні шкіряні чоботи, широкий шкіряний ремінь і ковпак.
- Різдвяна традиція наповнення панчіх подарунками походить від трьох сестер, які були настільки бідні, що не могли вийти заміж і займалися проституцією. Їх врятував Святий Миколай з Міри, який пробрався до них через димохід і наповнив їх панчохи золотими монетами.
- Ймовірно, одним із найоригінальніших різдвяних подарунків можна вважати дарунок, зроблений Арнольдом Шварценеггером своїй дружині Марії Шрайвер. Арні замовив ювелірові намисто з діамантами і сапфірами вартістю $ 20 000. А Марія народила четверту дитину і робила титанічні зусилля, щоб повернути собі осину талію. Арнольд доплатив ще $ 15 000, щоб намисто переробили в елегантний поясок.
- Письменник О.Генрі став відомим саме завдяки Різдву. Тоді він сидів у в’язниці, а на волі у нього залишилася маленька донька. Він дуже хотів зробити їй подарунок і зважився відправити одне зі своїх оповідань у журнал. Розповідь була опублікована і дочка отримала свій подарунок.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
667
1745
10486
11666
28232
70044
1098558

Прогноз
1896

10.97%
6.42%
16.48%
0.62%
0.49%
65.01%
Online (15 minutes ago):28
28 guests
no members

Ваш IP:54.82.78.213