Курячий послід — найцінніше добриво

Останні новини

  • Козельщинський край відвідав митрополит Онуфрій
    22 травня, в день пам’яті святого Миколи Чудотворця, Полтавщину відвідав Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України. Зокрема Блаженніший відвідав Козельщинський Різдва Пресвятої Богородиці жіночий монастир.
  • Почесно мати таких земляків
    Рішенням 18-ї сесії районної ради сьомого скликання звання «Почесний громадянин Козельщинського краю» було присвоєно найбільш знаним і поважним мешканцям нашого району.
  • АТО вже немає, є нові соцвиплати і підвищення цін
    Цього року травень приніс не лише додаткові вихідні. Будуть як нові соціальні виплати, так і чергові подорожчання. А комунальні субсидії нараховуватимуться за зміненими правилами.

Курячий послід — найцінніше добриво

dobryvo kurynyj poslid 2Вміст у ньому корисних речовин не зрівняється з гноєм або перегноєм. Послід добре засвоюється рослинами. Вносити його можна практично під усі культури, але з обережністю.

Головною особливістю цього добрива є те, що в чистому вигляді курячий послід використовувати не можна — він може просто спалити рослини. Свіжий послід містить сечову кислоту, велика кількість якої пригнічує ріст рослин. Згодом сечова кислота в грунті перетворюється у вуглекислий амоній, який, у свою чергу, утворює азотну кислоту.
ВИДИ ПІДГОДІВЛІ З КУРЯЧОГО ПОСЛІДУ
Садівники часто використовують підживлення рідким курячим послідом. Рідка підгодівля дозволяє точно дозувати добриво і, крім цього, чітко дотримуватися термінів.
Для цього свіжий послід розводять у воді у співвідношенні 1 літр посліду на 15-20 літрів води. Найкраще поливати послідом рослини відразу після дощу або через кілька годин після поливу.
Можна приготувати концентрований настій посліду, що придатний для тривалого зберігання, і користуватися ним протягом усього сезону. Курячий послід і воду беруть у співвідношенні 1:1. Ємність із розчином закривають і залишають на кілька днів у теплому місці. Приготований настій розводять перед використанням у пропорції 1 літр настою на 1-2 відра води.
Курячий послід у сухому вигляді зазвичай вносять у грунт восени при перекопуванні городу. Сухий послід додають у грунт у співвідношенні 0,5-1 кг на один квадратний метр грунту. Буде незайвим додати до посліду компост, пісок і деревну попіл. Суміш рівномірно розподілити на грядках, розрівняти грунт і залишити до весни.

ДЛЯ ЯКИХ РОСЛИН ПІДХОДИТЬ КУРЯЧИЙ ПОСЛІД
Як правило, ним підживлюють чи не всі квіти, дерева, овочі та ягідні рослини. Але, наприклад, для часнику, цибулі та іншої зелені цей засіб не підходить, оскільки смакові якості цих рослин при використанні посліду можуть бути безповоротно зіпсовані.
Найбільше для цього процесу підходить червень, коли починається процес вегетації. Вже через тиждень буде видно, що зелень почне оживати і нарощувати свою масу. Що стосується коренеплодів, то їм не надто подобається пташиний послід, як і гній, таке добриво може переносити тільки картопля.
При використанні курячого посліду для підживлення дерев і чагарників потрібно використовувати розчин у пропорції 1:15. Вносити його рекомендується на відстані від рослини на пристовбурове коло, щоб добриво не потрапило на корені, що відходять від стовбура.
На одне доросле плодоносне дерево у грунт вносять одне відро розчину посліду за сезон, для саджанців обсяг зменшують до третини відра.
Для плодоносних кущів (смородина, агрус) вносять півлітра розчину на один квадратний метр грунту.
При вирощуванні троянд, полуниці, винограду підживлення курячим послідом використовують один раз на рік, щоб не допустити перенасичення грунту нітратами.
Добре реагують на підживлення послідом такі культури, як томати, капуста, баклажани.
Будьте обережні, коли збираєтеся «присмачувати» ґрунт курячим послідом: Розчином посліду проливають тільки міжряддя, уникаючи потрапляння на корені! Неправильне використання такого підживлення не тільки не принесе очікуваного результату, але і зведе нанівець усі ваші зусилля з вирощування урожаю.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
318
3850
27176
17740
69568
58428
1308033

Прогноз
4056

11.09%
6.26%
15.63%
0.56%
0.43%
66.04%
Online (15 minutes ago):26
26 guests
no members

Ваш IP:91.107.69.70