Якщо огірки рано жовтіють або в’януть, що робити?

Останні новини

  • Жити з людьми, жити для людей
    У ці дні близькі, рідні та друзі вшановують пам’ять Дмитра Івановича Піщаного і засвідчують йому свою повагу. Адже на 40-й день після смерті людини її душа постає перед Всевишнім, щоб дізнатися про своє місце у потойбічному світі. Тож нехай моя розповідь про Дмитра Івановича стане вагомим аргументом на користь його душі.
  • Щоб не плакать, сміємося…
    Ніхто не хоче бути батьками дитини з особливими потребами, не планує цього, коли уявляє себе батьком або матір'ю. На жаль, це — сліпа лотерея, від участі в якій не застрахований ніхто.
  • ДЛЯ НЕЇ ХОРІШКІВСЬКА ЗЕМЛЯ СТАЛА РІДНОЮ
    Із Сибіру — до ХорішокКоли онуки були малими (а їх у Раїси Єгорівни четверо: три хлопці й одна дівчина), вони сідали гуртом, брали географічний атлас, і бабуся Рая починала «урок географії»:— Дивіться, діти, де ваша бабуся навчалася, де жила і звідки сюди приїхала. А показувати було що… Ось тут, у Забайкаллі (Читинська область), народилася... Ось сюди, на Алтай, маленькою — у дитинстві боліли суглоби — медсестра возила дівчинку лікуватися. Середню й вищу освіту здобула у Тюменській області, вивчившись на вчителя російської мови та літератури. На четвертому курсі вийшла заміж, народила доньку; працювала у Бєлгородській області…

Якщо огірки рано жовтіють або в’януть, що робити?

26966453Часто доводиться чути, що огірки рано жовтіють або в’януть. Літо ще не скінчилося, а від батогів уже нічого не залишилося. У своїй теплиці ми збираємо огірки до жовтня. Знайомі просять поділитися секретами. А секретів ніяких немає! Просто треба знати особливості огірка. Садівники часто припускаються помилок при вирощуванні огірків і самі вкорочують рослинам життя. Спробуємо розібратися, як уникнути помилок і продовжити збір огірків до осені.

ПОМИЛКА ПЕРША. Посадка огірків в одній і тій же теплиці роками! Хвороби накопичуються, а теплиця погано обробляється (або взагалі ніяк).
Виправлення помилки. Зміна місця посадки огірків. Якщо теплиці стаціонарні, чергуйте їх із томатами хоча б через рік. Ґрунт неодмінно обробляйте фунгіцидами перед посадкою. У кінці сезону дезинфікуйте теплицю сірчаною шашкою або іншими засобами.
Можна вчинити іншим способом. Саджайте огірки у переносних парничках і вирощуйте їх під плівкою до 6-8 листків. Улітку приберіть плівку і підв’яжіть стебла на шпалеру. Такий спосіб дає можливість щорічно змінювати місце посадки огірків і знизити ризик зараження їх хворобами.

ПОМИЛКА ДРУГА. Занадто ранній посів насіння. Навесні садівники поспішають раніше посадити огірки, щоби швидше отримати перші плоди. Але навесні буває дуже прохолодна погода. Вночі температура ґрунту і повітря (навіть у теплиці!) опускається до +3..5 градусів. Для огірків це дуже холодно! У цей період вони припиняють рости. У рослин настає так звана «фізіологічна посуха», тобто коріння не може постачати воду і поживні речовини в рослину. Усе це призводить до передчасного старіння рослин. Спочатку зовні це не помітно. А потім починається раннє пожовтіння листя, стебло грубіє знизу, урожай дуже низький.
Виправлення помилки. Рання посадка огірків не завжди виправдовує себе. Швидко отримавши перші огірочки, потім ми маємо рослини, змучені холодним «дитинством», які мають хворий вигляд і дають слабкий урожай.
Для огірків дуже важливий теплий старт. Вони добре і довго плодоносять при посіві у теплиці у третій декаді травня. У цей час уже немає сильних заморозків. Ось тоді огірки збирають до пізньої осені.
Якщо ж ви хочете мати ранній урожай, подбайте про це заздалегідь. Перш ніж садити огірки, зробіть теплу грядку.
Для цього викопайте траншейку (на штик лопати). На дно — будь-які рослинні залишки, наприклад, напівперепрілу траву з компостної купи, свіжу траву, солому, минулорічне листя із лісу, словом, будь-яку органіку. Зверху покладіть шар гною. Останній шар — земля, яка повинна вкривати всю грядку. У неї і сійте насіння.
Пролийте усе це настоєм гною, а краще — розчином свіжого коров’яку.
Товщина такої грядки з урахуванням траншеї повинна бути не менше 40 см, тобто над поверхнею землі вона повинна підніматися на 20 см і більше.
Для зручності грядку можна обгородити дощечками, закріпленими на кілочках (як роблять будівельну опалубку).
Перевага теплої грядки у тому, що рослинні залишки, перегниваючи, постачають у коріння тепло. І навіть у прохолодну погоду коріння продовжує рости і живити рослину.

ПОМИЛКА ТРЕТЯ. Загущена посадка. При щільній посадці батоги самі себе затінюють, циркуляція повітря порушена. Вологість повітря дуже висока. У таких умовах розвиваються грибкові хвороби листя і стебел: борошниста роса, несправжня борошниста роса, біла гниль та ін. Листя і батоги жовтіють і гинуть.
Виправлення помилки. Садіть огірки просторо. Мінімальна відстань 40 см (і в шаховому порядку!). Таким чином між рослинами у ряду буде не менше 80 см.
Прищипуйте нижні бічні пагони над другим-четвертим листом. Вирізуйте зайве листя. Видаляйте бічні пагони, які вже відплодоносили.

ПОМИЛКА ЧЕТВЕРТА. Полив холодною водою. Всі знають, що поливати гарбузові культури необхідно виключно теплою водою. Рослина від перепаду температур перебуває у стресовому стані, коріння починає хворіти. Звідси — жовте листя і рання загибель батогів.
Виправлення помилки. Воду для поливу огірків краще тримати у ємності прямо у теплиці. Прекрасні результати дає полив із темних пластикових пляшок, які за день добре нагріваються.

ПОМИЛКА П’ЯТА. Занадто рясний або недостатній полив. Огірки погано переносять як надлишок вологи, так і її недолік. При нестачі вологи лист дрібний, блідо-зеленого забарвлення, рано жовтіє. Рослини відстають у розвитку.

Зайвий полив теж шкідливий, бо у мокрій землі мало повітря для коренів.
На глинистому ґрунті зайвий полив особливо небезпечний. Ґрунт закисає, а у кислому середовищі швидше розвиваються хвороби, зокрема кореневі гнилі. Від них листя в’яне, рослини гинуть.
Виправлення помилки. Огірки люблять вологу, але поливайте їх без фанатизму. ґрунт повинен бути помірно вологим. Глинисті грунти розпушуйте тирсою.
Якщо немає можливості поливати регулярно, мульчуйте ґрунт для збереження вологи, а краще — влаштуйте крапельний полив.

ПОМИЛКА ШОСТА. Ґрунтова кірка під огірками і розпушування землі. При поливі на ґрунті утворюється кірка. Коріння під нею, як у лещатах. Воно «задихається» від нестачі повітря.
Багато садівників спушують землю і припускаються помилки. Коріння у огірків дуже поверхневе. Ранки, отримані при розпушуванні, — це «ворота» для інфекції, які пошкоджують кореневу систему. Як наслідок — знову кореневі гнилі та поступова загибель рослин.
Виправлення помилки. Замість розпушування мульчуйте ґрунт. Це може бути торф, компост або тирса. Дуже добре підходить звичайна трава. Під нею живе сінна паличка, яка пригнічує розвиток деяких грибкових інфекцій. Під мульчею ґрунт завжди м’який, ґрунтової кірки немає, а значить, немає і потреби у розпушуванні.

ПОМИЛКА СЬОМА. Хвороби треба не лікувати, а попереджати! Часто садівники не звертають увагу на перші симптоми захворювання огірків. Це бліде забарвлення листя, в’янення окремого листя на рослині, тріщини в основі стебла. Починають бити тривогу, коли вже масове в’янення або пожовтіння листя. Врятувати рослини у такій стадії буває дуже складно.
Виправлення помилки. Не треба чекати навіть перших ознак хвороб. Перед посадкою пролийте грунт фунгіцидами. Поки рослини ще маленькі, розкладіть під кожен корінь по 1-2 таблетки Гліокладину (Триходермін) від кореневих гнилей. У результаті ви отримаєте гарні, здорові рослини і смачні плоди.

І НАОСТАНОК. Якщо ви допустили помилки при вирощуванні огірків і рослини виглядають погано, не впадайте у відчай. Ще не все втрачено! Виправити становище допоможуть прийоми, що стимулюють ріст нових коренів.
Для цього підсипте до коріння хорошого компосту або свіжої землі. Зверху замульчуйте шаром трави. Полийте стимуляторами коренеутворення (Корневин, Гетероауксин). Покладіть під коріння таблетки Гліокладину. Підгодовуйте м’яким трав’яним настоєм з додаванням попелу.
Через деякий час навіть пожовклі батоги оживають. На верхівках відростає нове листя і незабаром з’являються плоди. Збирати їх ви будете до жовтня!

М.Шарова,  біолог
babushkinsad.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
151
2215
7201
16987
42655
57730
1924109

Прогноз
1920

10.49%
8.44%
13.34%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):76
76 guests
no members

Ваш IP:54.173.237.152