«ДИВО САДУ» І «ЦУКЕРОК», СПОДІВАЮСЬ, ТЕПЕР ВИСТАЧИТЬ НА ВСІХ

Останні новини

  • Перші «Олесеволівські читання-2018»
    4 травня у Бреусівському Будинку культури відбулися перші районні літературно-краєзнавчі «Олесеволівські читання-2018». На захід із Києва прибув письменник-земляк, авторитетний дослідник Голодомору 1932-33 рр. в Україні, випускник місцевої школи Олесь Воля з дружиною Ганнусею, братом Михайлом та соратником-побратимом по перу Олександром Кавуненком.
  • Пам’яті видатного письменника-земляка
    Цей рік для жителів нашого району знаменний 100-річчям від дня народження славетного земляка, письменника, поета, літературного та громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара.
  • Про батьків Тараса Шевченка
    Про батьків, особливо про матір Тараса Григоровича Шевченка, ми знаємо дуже мало. Хто ж  була ця жінка, яка народила поета, художника, генія України?

«ДИВО САДУ» І «ЦУКЕРОК», СПОДІВАЮСЬ, ТЕПЕР ВИСТАЧИТЬ НА ВСІХ

дио Сенчук1Доброго дня, шановна редакціє!

На початку року, користуючись вашим люб’язним запрошенням до співпраці, я надіслав для «Домовичка» два матеріали: «Диво саду» на вашу гряду» та «За «цукерками» — на грядку. Ми допоможемо», сподіваючись, що вони будуть цікавими для читачів районки. В них я розповів про перспективні сорти помідорів з високими смаковими якостями, які вирощую на своїй дачі, — «Диво саду» та «Цукерки Вірджинії».

Оскільки я зібрав чималу кількість насіння цих сортів, тож запропонував безкоштовно поділитися ним із городниками, читачами районки.
Та, чесно кажучи, я аж ніяк не сподівався на такий великий потік листів. І в результаті не всі бажаючі змогли отримати насіння помідорів пропонованих сортів. І хоча жоден адресат не залишився поза увагою (їм надіслав насіння іншого сорту), та все ж кожен прагнув придбати саме якийсь із цих двох сортів. До речі, я навіть отримав декілька листів від вдячних городників, які були задоволені, як «Дивом саду», так і «Цукерками Вірджинії» уже на власній грядці.

Отож, враховуючи наявну ситуацію, цьогоріч я зібрав значно більшу кількість насіння помідорів саме цих сортів і з задоволенням поділюся ними з кожним бажаючим: надішлю потроху зерняток усім, хто вкладе у лист підписаний конверт із марками та надішле мені за адресою: Сенчуку А.І., вул. М.Небаби,100, кв. 27, м. Чернігів-5, 14005, і буду щиро радий, якщо й на вашому городі чи дачній ділянці влітку з’являться чи то «Цукерки Вірджинії» чи «Диво саду» і порадують своїм незвичайним смаком вас і особливо ваших дітей. І тоді за цукерками можна буде ходити не тільки до магазину, але й на грядку.

НАГАДАЮ, сорт «Диво саду» я вирощую вже декілька років, і жодного разу він не підвів. Плоди дуже красиві, круглі, червоні, вагою іноді й до кілограма, стійкі до фітофтори, а врожайність — до 20 кілограмів з куща. Особливо вражають їхні смакові якості: вони заслуговують найвищої оцінки. Помідори цього сорту ідеальні для салатів, а смак томатного соку з них просто неперевершений! Без перебільшення, цей сорт — справжнє диво!
Але реальною окрасою грядок і рекордсменом за вагою, красою і смаковими якостями, як і сорт «Диво саду», став середньостиглий, з насиченим червоно-оранжевим кольором і красивою формою плодів, томат «Цукерки Вірджинії» — саме про нього я розповідав на шпальтах газети раніше.
Він прийшов до нас із однойменного штату США і добре прижився на українській землі. Рослини і плоди не хворіють, а врожайність складає до 30 кілограмів із куща. Але найголовніше — ці томати теж дуже солодкі, не розтріскуються, довго зберігаються на кущах, і навіть будучи зірваними, тривалий час не втрачають своїх смакових якостей. Напевно, саме тому їх і назвали цукерками. Адже спробувавши цей помідор, інакше і не скажеш.
До речі, я теж поповнив свою колекцію помідорів новинками і цього року випробував їх на власній дачній ділянці. Не можу не розповісти про один із поки що рідкісних на Україні та моїх найулюбленіших томатів — середньостиглий високоврожайний сорт «Церква». Йому більше 100 років, і прийшов він до нас з Америки. За легендою, його вирощували кілька поколінь ченців в одному з храмів. Плодоносить «Церква» до самих заморозків, а зірвані в жовтні бурі помідори лежать на підвіконні до грудня. Це один із небагатьох сортів, який може похвалитися плодами — справжніми «важкоатлетами»: найменший важить не менше півкілограма. І таких томатів за сезон на одному кущі зав’язується до 30 штук.
Щороку тішать своєю екзотично-казковим забарвленням такі цікаві сорти, як «Королівська краса», «Загадка природи», «Стен Лей» та «Пір’їна Жар-птиці», які створюють на грядці красу і настрій. Ці помідори дійсно ніби з казки, до того ж, великі, красиві і високоврожайні, а щодо своїх смакових якостей — то просто неперевершені! А «змагається» з ними у красі високорослий, середньостиглий 100-грамовий помідор «Кавунчик» із неймовірно красивим червоно-оранжевим забарвленням. Плодоносить же він до самої осені, стійкий до захворювань. Та й урожайність висока і стабільна. Отож раджу саджати їх обов’язково.
Своїм оригінальним кольором та високими смаковими якостями також відзначаються помідори сортів «Зеро», «Біла королева» та «Білий восковий». Перший — ранньостиглий низькорослий сорт, плоди круглі, великі, червоно-оранжеві, з високим вмістом цукру, а два інших — середньоранні, цінні своєю невибагливістю до вирощування, стійкістю до перепадів температури, стабільною врожайністю. Рекомендуються для дієтичного харчування. Плоди також дуже солодкі, практично білого кольору, м’ясисті, вагою до 400 грамів. До речі, білі помідори мають велике дієтичне значення, показані при алергії, хворобах органів травлення, а також маленьким дітям.
І коли вже мова зайшла про лікувальні властивості помідорів, то тут неперевершеним буде сорт «Здорове життя», який по праву займає чільне місце на моїй помідорній грядці. Це — ранній високорослий і надзвичайно продуктивний сорт, плоди вагою до 30-40 грамів, червоні, високої якості і неповторного смаку, багатогронові по 10-15 помідорів у кожному гроні. Це найсолодший з усіх чері-помідорів, із найвищим вмістом вітамінів. І, як стверджують фахівці, цей сорт має підвищений вміст лікопину, який є протипухлинним засобом. Його ще називають протираковим помідором.
Словом, сортів помідорів є дуже багато, як кажуть, на всі смаки і вподобання. Та дійсно неперевершеними, як на мене, все ж є сорти «Диво саду» і «Цукерки Вірджинії». Тож повторюсь: якщо комусь із читачів «Козельщинських вістей» не вистачило насіння одного з цих двох сортів у лютому-березні, чи, можливо, хтось щойно дізнався про них і хоче й собі придбати — я із задоволенням поділюся. Що для цього потрібно — читайте вище. Але не зволікайте, а то раптом знову не вистачить…

Анатолій СЕНЧУК

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
111
1801
5450
13924
31483
114877
1479892

Прогноз
1824

12.20%
5.86%
14.67%
0.52%
0.39%
66.36%
Online (15 minutes ago):35
35 guests
no members

Ваш IP:54.224.103.239