Після гірчиці земля на моїй ділянці схожа на пух!

Останні новини

  • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
    Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
  • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
    Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
  • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
    Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Після гірчиці земля на моїй ділянці схожа на пух!

гірчиця для земліУ кінці літа починають потихеньку звільнятися грядки від ранніх культур. Спорожніли грядки з ранньої морквою, цибулею на зелень, редискою, салатом і шпинатом. Але віддавати площі на «розтерзання» бур’янам може тільки дуже ледачий городник.

Я ж або роблю повторні посіви (наприклад, кріп завжди у ціні), або засіваю порожні площі насінням гірчиці. За пару років вона здатна оживити навіть зовсім бідний ґрунт. Більше того, гірчиця лікує землю від шкідників, очищає її від багатьох хвороб. Цінна знахідка для городника!
Подобається мені гірчиця ще й тим, що за один сезон її можна саджати кілька разів, оскільки вона відрізняється швидким зростанням. Перші посіви можна робити, як тільки ґрунт прогріється до +3...+4 С. Як тільки вона досягне висоти 10-15 см, зрізаю і загортаю у ґрунт. Через два тижні вже можна саджати культурні рослини.
У липні-серпні я саджаю її ще раз на звільнені грядки. Востаннє сію у вересні.

Довідка. Завдяки гірчиці поліпшується структура ґрунту, швидко розмножуються корисні мікроорганізми, з допомогою яких поживні речовини, що знаходяться у ґрунті, стають доступними для рослин. Крім того, гірчиця — це чудовий сидерат (зелене добриво) й альтернатива гною.

Є і ще одна корисна властивість у гірчиці: вона пригнічує ріст бур’янів. Уся справа у тому, що її паростки створюють настільки щільну тінь, крізь яку навіть у живучого пирію немає жодних шансів прорости.
Коріння гірчиці глибоко проникає у ґрунт, тим самим роблячи його пухким. А ще воно виділяє особливі речовини, від яких дротянка біжить, як чорт від ладану.
Важливо. Після гірчиці можна саджати практично будь-які культури, крім капусти, оскільки у них спільні хвороби.
Після кількох років вирощування на ділянці гірчиці земля стала чорною, м’якою і пухкою, як пух. Від гною я відмовився, оскільки разом із ним можна занести на ділянку вовчка.
Порада. Гірчиця не переносить посухи, тому потребує поливу і «купання» – вона любить, щоб листки були мокрими. Якщо ж вологи не вистачатиме, то листя стане грубим, а кількість зеленої маси падатиме.

Олег ПИШНЯК

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1112
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):26
26 guests
no members

Ваш IP:3.84.243.246