Коли збирати моркву і буряк, щоб добре зберігалися?

Останні новини

  • Ультразвук відлякає собак
    Є люди, які панічно бояться собак і їм часом досить важко поводитися адекватно у присутності тварини. Для таких людей підійде обладнання, яке видає ультразвуковий сигнал.
  • Як позбутися від молі?
    Знищити міль у домашніх умовах можна, але потрібно знати, як правильно це зробити. Для досягнення позитивного результату потрібно визначити джерело, місце знаходження шкідників. Зверніть увагу, де у будинку велике скупчення молі. Шкідники вибирають певні стандартні місця — шафа для одягу, кухонна шафа, місця, де ви зберігаєте овочі, зерно, борошно, усі сипучі продукти. Убити міль, що літає, — це не варіант, оскільки по дому літають самці, а самки у той час висиджують яйця, личинки.
  • сода — перевірений засіб проти мурах
    Мурашники у саду викликають абсолютно суперечливі емоції у власників ділянок. З одного боку, маленькі трудівники позбавляють садівників від тисяч личинок шкідників, з’їдаючи їх. А ціла система підземних лазівок робить ґрунт більш пухким. Але, з іншого боку, псування зав’язей, крадіжка посіяного насіння і псування плодів дозволяють говорити про колонії комах як про повноцінну  і серйозну проблему.

Коли збирати моркву і буряк, щоб добре зберігалися?

морка буряк«Підкажіть, будь ласка, коли збирати моркву і буряк, щоб вони встигли дозріти і добре зберігалися? Колись старі люди говорили, що викопувати треба на повний місяць.  А, може, я щось плутаю? Як точно визначити строки збирання коренеплодів?

Лідія, смт Козельщина»

Щоосені всі городники ставлять собі й іншим ці запитання. Тому що рік на рік не припадає: то несподівані заморозки, то затяжна і дощова осінь. Ось тому точної відповіді на ці запитання не дасть ніхто.
У різних регіонах з різними кліматичними умовами строки збирання розтягнуті мало не на півтора місяця. У північних районах починають викопувати коренеплоди в останній декаді вересня, а в південних — наприкінці жовтня. Однозначно одне — поспішати не варто, якщо дозволяє погода і немає поганих прогнозів, нехай ваші овочі сидять у землі і накопичують соки і вітаміни.
Визначитися точніше зі строками збирання моркви і буряків ви можете самостійно, співставивши всі фактори:
- терміни дозрівання сорту. Зазвичай на зимове зберігання вирощують пізньостиглі сорти. Але якщо у вас рання морква посаджена для консервування, тоді немає сенсу тримати її у землі до жовтня;
- регіон, у якому вирощуються овочі. Ви вже самі приблизно знаєте, коли настають холоди. Буряк зазвичай викопують до настання перших заморозків, а от для моркви вони не страшні, і її можна викопати пізніше;
- метеопрогноз дуже важливий при визначенні строків. Якщо увесь вересень сухий і теплий, а в кінці обіцяють початок дощів, тоді краще не чекати жовтня, а зібрати урожай відразу. Мало того, що коренеплоди почнуть інтенсивно пускати коріння, ускладнивши збирання, — вони наберуться зайвої вологи, що скоротить їх термін лежкості;
- від величини коренеплодів терміни теж залежать. Зазвичай раніше збираються великі, а дрібні «досиджують» і чекають свого часу.

ЧОМУ НЕ МОЖНА ВИКОПУВАТИ КОРЕНЕПЛОДИ ЗАНАДТО РАНО

Нехай у вас найкращий суперстійкий сорт моркви і найкращий у світі льох, але умови для закладання на зберігання овочів для всіх однакові. Уявіть, що ви викопали урожай, коли температура вдень ще сягає до 20-22 градусів; у погребі прохолодно, але не досить низька температура для зберігання. Коли ви викопуєте коренеплоди з теплої землі і опускаєте їх у прохолодний льох, вони починають дуже швидко псуватися, адже на їх поверхні з’являється волога. Викопуючи раніше моркву чи буряки, подумайте: адже саме у вересні йде дозрівання. У цей час овочі посилено накопичують вітаміни і стають соковитішими. А повністю дозрілі овочі набагато краще зберігаються.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОПУВАТИ КОРЕНЕПЛОДИ

Для збирання потрібно вибрати погожий осінній день, щоб температура повітря трималася від 15 до 10 градусів. Найкраще копати вранці, щоб за день овочі встигли провітритися і підсохнути. Бадилля потрібно видаляти відразу, у моркви можна просто «відкрутити» руками, а у буряків обов’язково зрізати гострим ножем майже вщент, залишивши кілька міліметрів, тоді у бадилля не буде шансів рости і висушувати овоч

ФАЗИ МІСЯЦЯ ТА ЇХ ВПЛИВ НА РІСТ РОСЛИН

У період зростаючого Місяця соки спрямовуються вгору по стеблах, гілках і плодах, іде інтенсивний ріст рослин. Будь-яке втручання у життя рослин має бути обережним, не обрізайте і не пересаджуйте їх. Сприятлива посадка квітучих рослин і «поверхневих» (баклажани, боби, зелень, огірки, кабачки, перець, капуста, томати, суниця, гарбуз, кукурудза, соняшник і т.д.), а також газонних та лікарських трав, тобто рослин, які ростуть разом із Місяцем угору і дають плоди та інші їстівні частини над поверхнею ґрунту.
У міру наближення до ПОВНОГО МІСЯЦЯ настає найактивніша фаза життєдіяльності рослин.
ПОВНЯ — це час, коли Місяць, наповнений до країв своєю силою, передає її рослинам, це найактивніша фаза їх життєдіяльності, тому бажано не втручатися у їх ріст, вони все можуть самі. Так само не проводити обрізання і пересадку. Поживна ж цінність плодів і ягід, зібраних у цей час, виявиться найвищою. Тому на повню збирайте урожай з радістю і нехай він принесе вам море задоволення.  
УБУВАЮЧИЙ МІСЯЦЬ. Період, коли Місяць іде на відпочинок, відпочивають і рослини. Їхні соки спрямовуються вниз, до коренів. Уповільнюється життєдіяльність рослин, зменшується їхня активність. Це найсприятливіший час для пересадок, обрізок, щеплень, збору плодів та інших робіт. Можна садити квітучі і декоративно-листяні рослини. Спадання Місяця сприятливе для посіву та висаджування рослин, що дають плоди та інші їстівні частини під поверхнею ґрунту, так званих «корінців» (картоплі, моркви, редиски, буряку, цибулі, топінамбуру, часнику і т. д.), а також більшості плодових дерев і чагарників.
Ближче до МОЛОДИКА добре займатися полінням грядок, знищенням шкідників. У цей період не бажано нічого сіяти, насінню буде складно прорости вгору. Крім того, слід проявляти підвищену обережність при роботі з ріжучим і травмонебезпечним садовим інвентарем.
У ДНІ ЗАТЕМНЕНЬ від будь-яких робіт із рослинами краще утриматися.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1096
1459
5623
13825
27405
60361
1851129

Прогноз
1200

10.79%
7.90%
13.60%
0.61%
0.33%
66.77%
Online (15 minutes ago):51
one guest
no members

Ваш IP:18.212.92.235