СВІЙ САДОВИЙ ВАР

Останні новини

  • ЛІТО У РОЗПАЛІ. У ПРЯМОМУ СЕНСІ
    5 червня о 22 год. 15 хв. на приватній земельній ділянці в селі Новоселівці Бреусівської сільської ради виникла пожежа, вогнем знищено тюк цьогорічного лугового сіна масою близько 300 кг.
  • ШАР-ГОРА: ВТРИМАТИ МАРКУ
    Минулої суботи на Шар-горі у Приліпці традиційно пройшло обласне свято «Козацької слави цілюще джерело», що знову зібрало сотні гостей і дало привід ділитися враженнями протягом не одного дня. Як і в минулі роки, повсюди кипіла жвава торгівля, звучала народна пісня. Почесні гості свята на чолі з легендарним «Яковом Остряницею» пройшли колоною і поклали квіти до пам’ятного знаку на честь древньої  Говтви та її славних козаків.  Після офіційних привітань перед глядачами виступали артисти Полтавської обласної філармонії та фольклорні колективи. «Цвяхом програми» стала історична реконструкція бою, підготовлена сучасним козацтвом. Навколо було барвисто від вишиванок, рушників, сувенірів, картин; гамірно від звуків різноманітної музики,...
  • СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ДАЄ НОВІ РЕЗУЛЬТАТИ
    Нещодавно комунальне господарство Козельщинської об’єднаної територіальної громади поповнилося новою технікою — трактором «Беларус» вартістю понад півмільйона гривень.

СВІЙ САДОВИЙ ВАР

ар«Як приготувати садовий вар у домашніх умовах, щоби замазувати зрізи на деревах?»

Садовий вар можна не купувати у спеціалізованих магазинах, а приготувати власноруч.
Ось кілька прикладів як можна зварити садовий вар:
- У жир (будь-який) додається дві частини воску або парафіну, чотири частини подрібненої каніфолі чи соснової смоли. Садовий вар готують на повільному вогні, поступово розчиняючи всі складові до однорідної маси.
- На одну частину оліфи (краще натуральної) кладеться 4 частини каніфолі чи соснової смоли, п’ять частин парафіну. Попередньо краще розчинити смолу або каніфоль в оліфі, а потім влити віск або парафін. Розмішати до однорідної консистенції.

Варто відзначити, що після охолодження, вар повинен затвердіти до такого стану, щоб не розплавлятися на пригріві, саме тоді він ефективно буде стримувати випаровування соків із серцевини дерева, виконуючи часткову функцію кори.
Перед використанням садовий вар необхідно підігріти, щоб можна було нанести на пошкоджені ділянки. Вар наноситься пензликом або ганчіркою, намотаною на палицю.
Шар нанесеного розчину повинен становити близько 2-5 мм, перекривати усі ділянки ушкодження кори, бути еластичним, не розтріскуватися і не плавитися на сонці.
Замазувати «рани» дерев також можна і натуральними фарбами — на масляній основі. Можливе застосування сурику або охри, але товщина шару фарби і можливе розтріскування значно знижує ефективність захисного шару, на відміну від застосування вару.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
161
1801
5450
13924
31483
114877
1479892

Прогноз
1824

12.20%
5.86%
14.67%
0.52%
0.39%
66.36%
Online (15 minutes ago):50
50 guests
no members

Ваш IP:54.224.103.239