СВІЙ САДОВИЙ ВАР

Останні новини

  • Про все-все мені нагадують «три зозулі, з поклоном»…
    — А почитаймо, — раптом десь у надвечір’ї зверталася до мене дружина Надя, — таким чином і наснажимося, а потім знову за робочий стіл, за ручку з пером…— А що ж почитаємо? — уточнюю.— Та почнемо з Григора (це вона мала на увазі Григора Тютюнника): він так болісно писав.І стиха додавала:
  • Перші «Олесеволівські читання-2018»
    4 травня у Бреусівському Будинку культури відбулися перші районні літературно-краєзнавчі «Олесеволівські читання-2018». На захід із Києва прибув письменник-земляк, авторитетний дослідник Голодомору 1932-33 рр. в Україні, випускник місцевої школи Олесь Воля з дружиною Ганнусею, братом Михайлом та соратником-побратимом по перу Олександром Кавуненком.
  • Пам’яті видатного письменника-земляка
    Цей рік для жителів нашого району знаменний 100-річчям від дня народження славетного земляка, письменника, поета, літературного та громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара.

СВІЙ САДОВИЙ ВАР

ар«Як приготувати садовий вар у домашніх умовах, щоби замазувати зрізи на деревах?»

Садовий вар можна не купувати у спеціалізованих магазинах, а приготувати власноруч.
Ось кілька прикладів як можна зварити садовий вар:
- У жир (будь-який) додається дві частини воску або парафіну, чотири частини подрібненої каніфолі чи соснової смоли. Садовий вар готують на повільному вогні, поступово розчиняючи всі складові до однорідної маси.
- На одну частину оліфи (краще натуральної) кладеться 4 частини каніфолі чи соснової смоли, п’ять частин парафіну. Попередньо краще розчинити смолу або каніфоль в оліфі, а потім влити віск або парафін. Розмішати до однорідної консистенції.

Варто відзначити, що після охолодження, вар повинен затвердіти до такого стану, щоб не розплавлятися на пригріві, саме тоді він ефективно буде стримувати випаровування соків із серцевини дерева, виконуючи часткову функцію кори.
Перед використанням садовий вар необхідно підігріти, щоб можна було нанести на пошкоджені ділянки. Вар наноситься пензликом або ганчіркою, намотаною на палицю.
Шар нанесеного розчину повинен становити близько 2-5 мм, перекривати усі ділянки ушкодження кори, бути еластичним, не розтріскуватися і не плавитися на сонці.
Замазувати «рани» дерев також можна і натуральними фарбами — на масляній основі. Можливе застосування сурику або охри, але товщина шару фарби і можливе розтріскування значно знижує ефективність захисного шару, на відміну від застосування вару.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1005
1827
1862
17858
21569
79093
1784932

11.06%
7.33%
13.86%
0.57%
0.33%
66.86%
Online (15 minutes ago):15
15 guests
no members

Ваш IP:141.8.142.117