ОБГОВОРЮЄМО ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РАЙОНУ

Останні новини

  • Приколи, притчі, побрехеньки від Костянтина Тараненка
    Від автора:Життя наше таке багатогранне, непересічне і нерідко несистематизоване, що іноді годі розібратися — де сміятися, а де й… сумувати у тій чи іншій ситуації. Але якщо людина за будь-яких обставин має почуття гумору, для неї ці складнощі не будуть, скажімо так, дуже обтяжливими.Я не вперше виступаю перед вами в улюбленій читачами сторінці «Веселий вареник» із різноманітними «приколами», «прибамбасами» і т. д. Але якщо раніше то були, скажімо так, смішинки певної тематики, то сьогодні надаю до вашої уваги своєрідний «вінегрет» — «приколів», притч. До певної міри побрехеньок (хоча вони й мають реальну основу) з усіх аспектів життя. Як це мені...
  • • із життя
    Хазяйка котові: — Знахабнів! Лежить на дивані і телевізор дивиться, на вулицю рідко ходить, мишей зовсім не ловить, розлінився. Кіт подивився і пішов на вулицю. Хвилин через 10 шкрябіт у двері. Входить котяра з мишею в зубах, кидає її у черевик і лягає назад на диван. Мужицяра!~~~~~~~~~~~~~~~
  • Гусяча iсторiя
    Було це вже тоді, коли я виросла. Отак собі росла-росла і виросла аж до літа перед десятим класом. Це не значить, що мене звільнили від обов’язку пасти остогидлих гусей, але у мене з’явилися свої маленькі радощі й таємниці. Мене стали відпускати на доросле кіно і ненадовго на танці. З’ясувалося, що я подобаюся хлопцям, тож в уяві стала чіткіше вимальовуватися корисна сторона гусівництва, що примиряло з необхідністю догляду за ними.

ОБГОВОРЮЄМО ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РАЙОНУ

сесіяВідбулося розширене засідання Координаційної ради при голові районної ради, на якому розглядалося питання «Про Перспективний план формування спроможних територіальних громад».
Відкрив зібрання голова районної ради Юрій Марченко:


— Не маючи повної інформації про адміністративно-територіальну реформу, досить важко приймати якісь рішення. Ми не знаємо всього законодавства, оскільки не все воно прийнято й опубліковано. Тому інформацію, що можна взяти з Інтернету, а також ту, що ми почуємо від наших обласних фахівців, потрібно узагальнити, проаналізувати і вже потім прийти до спільного, виваженого рішення.
Голова райдержадміністрації Олександр Перепелиця звернув увагу присутніх на важливість питання, що розглядається:
— Сьогодні вирішується доля не сільських рад, не району, а всієї країни. Мабуть, зайвим буде переконувати вас у тому, що Україна без реформ жити далі не зможе і перестане існувати як держава. Зміна адміністративно-територіального устрою дає початок усім реформам у країні. Тож прошу всіх поставитися серйозно і виважено до цього питання.сушко
У роботі Координаційної ради взяли участь сільські (селищні) голови, секретарі сільських (селищних) рад, депутати районної ради, керівники підприємств установ організацій району, громадські активісти та представники ЗМІ.
Про положення чинного законодавства щодо процесу реформування інформували присутніх експерти Полтавського «Офісу реформ» Олександр Полупан та Іван Лещенко. Вони також проаналізували економічні показники потенційних спроможних територіальних громад, котрі можуть утворитися на території Козельщинського району.
Зокрема, Іван Лещенко наголосив на тому, що основа основ добробуту, благополуччя громади полягає у правильному формуванні органів місцевого самоврядування. Вони повинні мати можливість розпоряджатися певними ресурсами, самостійно, без втручання вищих органів влади вирішувати питання, які стоять на порядку денному у громаді.
— Мета Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» — сформувати самодостатні, економічно спроможні громади, не такі, якими вони є у нинішньому вигляді. За основу ми беремо європейський вибір, тому треба брати кращий досвід зарубіжних країн, — сказав Іван Васильович.
Олександр Полупан, у свою чергу, зупинився на критеріях, обов’язкових для спроможної громади, які визначає Методика формування таких громад, а також на принципах їх фінансового забезпечення та повноваженнях. Громади, згідно з законодавством, мають утримувати об’єкти соціальної сфери: загальноосвітні, дошкільні, спортивні заклади, а також заклади медицини і культури, — та розпоряджатися ними. Функціями спроможної громади буде надання адміністративних послуг, правоохоронна діяльність, реєстрація актів цивільних захисту та майнових прав, служба пенсійного забезпечення, соціального захисту, пожежна безпека, казначейське обслуговування. Одним словом, громада за своїм устроєм являтиме собою міні-район.зала
Присутні жваво обговорювали питання формування доходної та видаткової частин бюджету майбутніх спроможних громад, вказували на необхідність удосконалення нормативно-правової бази, що регламентує добровільне об’єдання громад. Виступаючі акцентували увагу на необхідності покращення, в результаті реформування, якості надання населенню району освітніх, медичних, адміністративних та інших послуг і забезпечення їх доступності. Також піднімалися питання ремонту й відновлення доріг, які зараз перебувають у критичному стані. Багато присутніх зійшлися на думці, що така реформа зараз — не на часі, оскільки не має під собою реального економічного підґрунтя.
Новогалещинський селищний голова Григорій Гаврилець із трибуни інформував про засади створення та функціонування спроможної громади на базі сільських рад, що межують із територією Новогалещинської селищної ради.
У ході дискусії очільники району неодноразово наголошували на необхідності дотримання чинного законодавства, щодо добровільного об’єднання громад та забезпечення зваженого підходу при розрахунках їх економічної спроможності.
Обговорення питань проведення адміністративної реформи та пошук оптимальних шляхів її впровадження продовжується.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1396
1683
7823
36418
86820
95067
1420352

Прогноз
1320

12.48%
5.96%
14.82%
0.52%
0.40%
65.81%
Online (15 minutes ago):31
one guest
no members

Ваш IP:37.9.113.198