ОБГОВОРЮЄМО ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РАЙОНУ

Останні новини

ОБГОВОРЮЄМО ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РАЙОНУ

сесіяВідбулося розширене засідання Координаційної ради при голові районної ради, на якому розглядалося питання «Про Перспективний план формування спроможних територіальних громад».
Відкрив зібрання голова районної ради Юрій Марченко:


— Не маючи повної інформації про адміністративно-територіальну реформу, досить важко приймати якісь рішення. Ми не знаємо всього законодавства, оскільки не все воно прийнято й опубліковано. Тому інформацію, що можна взяти з Інтернету, а також ту, що ми почуємо від наших обласних фахівців, потрібно узагальнити, проаналізувати і вже потім прийти до спільного, виваженого рішення.
Голова райдержадміністрації Олександр Перепелиця звернув увагу присутніх на важливість питання, що розглядається:
— Сьогодні вирішується доля не сільських рад, не району, а всієї країни. Мабуть, зайвим буде переконувати вас у тому, що Україна без реформ жити далі не зможе і перестане існувати як держава. Зміна адміністративно-територіального устрою дає початок усім реформам у країні. Тож прошу всіх поставитися серйозно і виважено до цього питання.сушко
У роботі Координаційної ради взяли участь сільські (селищні) голови, секретарі сільських (селищних) рад, депутати районної ради, керівники підприємств установ організацій району, громадські активісти та представники ЗМІ.
Про положення чинного законодавства щодо процесу реформування інформували присутніх експерти Полтавського «Офісу реформ» Олександр Полупан та Іван Лещенко. Вони також проаналізували економічні показники потенційних спроможних територіальних громад, котрі можуть утворитися на території Козельщинського району.
Зокрема, Іван Лещенко наголосив на тому, що основа основ добробуту, благополуччя громади полягає у правильному формуванні органів місцевого самоврядування. Вони повинні мати можливість розпоряджатися певними ресурсами, самостійно, без втручання вищих органів влади вирішувати питання, які стоять на порядку денному у громаді.
— Мета Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» — сформувати самодостатні, економічно спроможні громади, не такі, якими вони є у нинішньому вигляді. За основу ми беремо європейський вибір, тому треба брати кращий досвід зарубіжних країн, — сказав Іван Васильович.
Олександр Полупан, у свою чергу, зупинився на критеріях, обов’язкових для спроможної громади, які визначає Методика формування таких громад, а також на принципах їх фінансового забезпечення та повноваженнях. Громади, згідно з законодавством, мають утримувати об’єкти соціальної сфери: загальноосвітні, дошкільні, спортивні заклади, а також заклади медицини і культури, — та розпоряджатися ними. Функціями спроможної громади буде надання адміністративних послуг, правоохоронна діяльність, реєстрація актів цивільних захисту та майнових прав, служба пенсійного забезпечення, соціального захисту, пожежна безпека, казначейське обслуговування. Одним словом, громада за своїм устроєм являтиме собою міні-район.зала
Присутні жваво обговорювали питання формування доходної та видаткової частин бюджету майбутніх спроможних громад, вказували на необхідність удосконалення нормативно-правової бази, що регламентує добровільне об’єдання громад. Виступаючі акцентували увагу на необхідності покращення, в результаті реформування, якості надання населенню району освітніх, медичних, адміністративних та інших послуг і забезпечення їх доступності. Також піднімалися питання ремонту й відновлення доріг, які зараз перебувають у критичному стані. Багато присутніх зійшлися на думці, що така реформа зараз — не на часі, оскільки не має під собою реального економічного підґрунтя.
Новогалещинський селищний голова Григорій Гаврилець із трибуни інформував про засади створення та функціонування спроможної громади на базі сільських рад, що межують із територією Новогалещинської селищної ради.
У ході дискусії очільники району неодноразово наголошували на необхідності дотримання чинного законодавства, щодо добровільного об’єднання громад та забезпечення зваженого підходу при розрахунках їх економічної спроможності.
Обговорення питань проведення адміністративної реформи та пошук оптимальних шляхів її впровадження продовжується.

Comments are now closed for this entry

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
297
1575
8882
17858
28589
79093
1791952

Прогноз
1704

11.02%
7.36%
13.83%
0.57%
0.33%
66.89%
Online (15 minutes ago):12
12 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.188