ЗВІЛЬНИТИ НЕ МОЖНА ЗАЛИШИТИ: ДЕ І ХТО ПОСТАВИТЬ КРАПКУ?

Останні новини

  • ПРОСО: ЧИ МАЄ ЗНАЧЕННЯ КОЛІР?
    «Я щороку сію на своїй присадибній ділянці просо. І от у чому проблема: у позаминулому році після обмолоту я помітила, що серед звичайного жовтуватого проса де-не-де траплялося чорне на колір. А коли змолотили у минулому році, виявилося що тепер майже усе зерно чорного забарвлення. Не знаю, що й робити. Куди його можна використовувати? Чи можна його згодовувати хоча б курям? І чи його можна також застосовувати від пролежнів, як і звичайне просо? Лідія Петрівна РАДЧЕНКО, пенсіонерка, с.Бреусівка»
  • Ювелірні вироби виглядатимуть, ніби нові
    Хочете повернути блиск вашим улюбленим прикрасам?  Зробити це досить легко. Вам лише знадобляться: по одній столовій ложці солі, соди, засобу для миття посуду, склянка води та шматок алюмінієвої фольги.Відріжте шматок алюмінієвої фольги і покладіть на дно невеликої миски або склянки. Налийте гарячу воду в миску. Додайте сіль, соду, і рідину для миття посуду. Покладіть ювелірні вироби на фольгу і залиште на 5-10 хвилин.Промийте ювелірні вироби у прохолодній воді і протріть сухою м'якою тканиною.
  • «Бомбочки» для ванни
    Ваші дітки не завжди із задоволенням біжать у ванну? Можливо, це зміниться, коли ви зробите для них різнокольорові «бомбочки». Додаючи ті чи інші косметичні інгредієнти, ви підсилите корисні властивості «бомбочок». Згодом  ви й самі захочете купатися тільки з цими ароматними кульками. Залежно від настрою, можна додавати тонізуючі, заспокійливі, розігріваючі, пом’якшувальні та інші добавки.  Для прикладу пропонуємо вам кілька найпопулярніших рецептів.

ЗВІЛЬНИТИ НЕ МОЖНА ЗАЛИШИТИ: ДЕ І ХТО ПОСТАВИТЬ КРАПКУ?

…При першому погляді  невтаємниченої людини на порядок денний недавньої сесії районної ради ніщо не віщувало грози. На пленарному засіданні 26 січня планувалося, головним чином, розглянути питання стосовно припинення дії представницьких мандатів депутатів райради та визнання обраними депутатами районної ради в порядку заміщення — у зв’язку з виборами до Козельщинської об’єднаної територіальної громади; а також  низку питань організаційного та фінансового характеру.

Але протягом усього пленарного засідання все більше й більше розпалювалися пристрасті між головою районної ради Юрієм Марченком та головою райдержадміністрації Олександром Перепелицею, причому конфлікт виникав з будь-якого приводу, на будь-якому ґрунті. А наприкінці, коли вже розгляд питань порядку денного добігав кінця і дійшла черга до «Різного», депутат обласної ради Олександр Коваленко озвучив сесії свій депутатський запит. У ньому, зокрема, говорилося про те, що до нього як до депутата Полтавської обласної ради звернулася група депутатів Бреусівської сільської ради з приводу ситуації, що склалася навколо виділення 234 га невитребуваних земельних паїв на території цієї сільської ради, розпорядником яких є Козельщинська райдержадміністрація. Депутати зазначили, що у місцевих ЗМІ не було повідомлення про наявні вільні землі й не було оприлюднено умови передачі вказаної земельної ділянки в оренду. Внаслідок цього, вважають депутати, право оренди райдержадміністрація неправомірно надала землекористувачеві, який запропонував менш вигідні умови для громади, тож сільський бюджет може недоотримати близько 300 тис. грн. надходжень. Цю ж думку озвучив також і присутній на сесії районної ради Бреусівський сільський голова Юрій Чаплянка.
Коротше кажучи, було піддано сумніву об’єктивність вибору орендаря як з боку комісії з питань надання та вилучення земельних ділянок, так і з боку голови районної державної адміністрації, котрий підписав розпорядження стосовно передачі в оренду цієї земельної ділянки. Після цього почалися емоції, суперечки. Депутати райради зажадали пояснень від голови РДА Олександра Перепелиці, до яких, утім, не дуже й дослухалися. Урешті-решт, пристрасті за землею вилилися (для кого — несподівано, а для когось, мабуть, — очікувано, адже проект відповідного сесійного рішення був-таки підготовлений) у висловлення недовіри голові райдержадміністрації Олександру Перепелиці. Було зачитано проект рішення, до якого депутат Богдан Боровицький вніс доповнення про невиконання головою РДА політики Президента України щодо об’єднання громад і децентралізації. Доповнення прийняли, після чого проект рішення набув остаточного вигляду (витяг):
«Відповідно до статей 19, 118 Конституції України, пункту 29 частини 1 статті 43, частин 1, 3 статті 59, статті 72 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 9, 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Регламенту Козельщинської районної ради сьомого скликання, у зв’язку з відсутністю взаємодії райдерж-адміністрації з районною радою та ігнорування звернень депутатів районної та сільських рад, враховуючи, що Перепелиця Олександр Олексійович робив усе для того, щоб у Козельщинському районі не відбулося об’єднання громад, тобто не виконував політику Президента та Уряду України щодо сприяння процесу об’єднання громад, з метою стабілізації суспільно-політичної ситуації в районі, розглянувши та обговоривши звернення групи депутатів районної ради від 26 січня 2018 року та інформацію голови лічильної комісії депутата Марченка В.М. про результати таємного голосування щодо висловлення недовіри голові Козельщинської районної державної адміністрації Перепелиці О.О., рекомендації постійних комісій, районна рада вирішила:
1. Висловити недовіру голові Козельщинської районної державної
адміністрації Перепелиці Олександру Олексійовичу…
…3. Дане рішення надіслати Президенту України Порошенку П.О. та голові Полтавської обласної державної адміністрації для відповідного реагування…»

Потім депутати провели таємне голосування. «За» висловилось 16, 5 – проти і один утримався. Принагідно зазначу, що згідно зі статтею 9 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» повноваження голів місцевих державних адміністрацій припиняються Президентом України, в тому числі, у разі висловлення недовіри двома третинами від складу відповідної ради (п. 8 ч. 1); також вони можуть бути припинені Президентом у разі висловлення недовіри простою більшістю голосів від складу відповідної ради (п.3 ч.2).
Таке рішення кого задовольнило, кого — шокувало, кого — здивувало. Але, у будь-якому разі, запитань із цього приводу виникає чимало. Ось кілька з них, для прикладу, але у зворотному хронологічному порядку, для більш чіткої картинки.
Найперше. Одноосібне й упереджене (на думку депутатів як Бреусівської сільської, так і Козельщинської районної рад, а також депутата обласної ради) рішення голови РДА О.О.Перепелиці стосовно надання в оренду земельної ділянки площею 234 га — чи достатня це підстава для висловлення голові РДА недовіри? Адже буквально півроку тому він відзвітувався на сесії районної ради про здійснення виконавчої влади на території району та реалізацію повноважень, делегованих районною радою, протягом 2016-2017 років. І жодного запитання чи зауваження ні від кого з депутатів не надійшло, а про недовіру взагалі й мови не було. До речі, звіт голови «Козельщинські вісті» опублікували 21 липня 2017 року.
Йдемо вперед, точніше — у минуле. Рік-два тому, обидва голови, районної ради й РДА, ефективно працювали в одному тандемі, і від цього тільки вигравав район; а ще раніше О.О.Перепелиця був у голови районної ради Ю.Б.Марченка заступником…
Не приймаючи нічийого боку, не захищаючи жодну зі сторін (гадаю, кожному є що сказати один одному), я все ж таки не збагну — звідки ж узялися непорозуміння, протистояння, конфлікт? І чим усе закінчиться? Свої коментарі для преси Олександр Олексійович, наприклад, не надав. Тож будемо далі слідкувати за розвитком подій і сподіватимемося, що від нього не постраждають наші об’єднані територіальні громади та сільські ради, які поки працюють поодинці у складі району.

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
751
1626
4072
10947
32765
70044
1103091

Прогноз
1944

10.93%
6.41%
16.47%
0.62%
0.49%
65.07%
Online (15 minutes ago):22
22 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.39