«БІЛЯ ДРУГОГО МІСТКА ЧЕРЕЗ ТРЕТЮ КАНАВУ», або ЖИТТЯ ЦІНОЮ… ВАРТОСТІ ТАБЛИЧКИ

Останні новини

  • ШАНОВНІ НАШІ ЧИТАЧІ, ДРУЗІ, ПРИХИЛЬНИКИ!
    Для вас — чудова новина: «Козельщинські вісті» уперше за свою історію паралельно з поштовою передплатою на наше друковане видання оголошують про нову послугу:РОЗСИЛКУ ЕЛЕКТРОННОЇ ВЕРСІЇ ГАЗЕТИз ІІ півріччя 2017 року!
  • ХОЧ І ДЕШЕВО, ТА ВСЕ ОДНО — СЕРДИТО
    Чорногорія офіційно стала 29-ю державою — членом НАТО. Китайський вірус заразив більше 250 млн. комп’ютерів по усьому світу. Facebook планує запустити спеціальний месенджер для підлітків, який дозволить батькам контролювати своїх дітей, не вимагаючи аккаунта. У Туреччині знайшли стародавнє підземне місто з 52 печерами. Помер голова Української греко-католицької церкви 2005-2011 рр. Блаженніший Любомир Гузар.  Україна зайняла 60 місце в рейтингу найбільш конкурентоспроможних економік світу. Харків — єдине місто в Україні, де незабаром буде побудовано потужний сміттєпереробний завод.
  • «КОЗЕЛЬЩИНСЬКІ ВІСТІ» — ЗНОВУ СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ «ЖУРНАЛІСТ РОКУ-2017»
    Ось уже другий рік поспіль на Полтавщині проводять обласний творчий конкурс «Журналіст року». Цьогоріч участь у ньому взяло 44 журналісти, кореспонденти, блогери. Спільно вони подали 224 матеріали.Для порівняння: минулого року було 25 учасників, які подали на конкурс 190 матеріалів.

«БІЛЯ ДРУГОГО МІСТКА ЧЕРЕЗ ТРЕТЮ КАНАВУ», або ЖИТТЯ ЦІНОЮ… ВАРТОСТІ ТАБЛИЧКИ

лабіринт 1Пізній вечір. На вулицях — ані душі. Лише «швидка допомога» блукає поміж будинками і провулками, безуспішно розшукуючи пункт, звідки надійшов виклик. Добре, що диспетчер записав номер мобільного, з якого дзвонили.

Фельдшер перетелефоновує:
— Де ваш будинок?
— На (такій-то) вулиці. Там такі-то ворота… І гірлянда…
— Ми стоїмо під гірляндою. У вас пластикові вікна?
— Ні…
— Так куди ж нам їхати?
— А-а-а, так ми не на самій вулиці, а у провулку!..
Знаєте, скільки дорогоцінного часу втрачає екстрена медична допомога, шукаючи потрібний будинок? А якщо випадок екстраординарний і кожна секунда — на вагу золота? Часто й густо диспетчеру ЕМД називають координати на кшталт «біля дому, де живе колишній колгоспний бухгалтер (директор школи, голова колгоспу тощо)», «третє дерево скраю біля купи піску», «вулиця така-то, але туди не їдьте, другий провулок наліво, третя хата з зеленим парканом», «двір із двома сінниками і гаражем»… І тоді до вибоїн на наших дорогах, які значно уповільнюють рух, у тім числі й санітарного транспорту, додаються ще й ось такі наведені вище «ребуси».
Хоч наш район і невеличкий, але ж не всі знають один одного, тим більше, хто де живе. Можливо, ви свідомо хочете, щоби ваша адреса залишалася у секреті? Будь ласка, але у разі несвоєчасного прибуття «швидкої допомоги» — ніяких претензій до медиків. Бо вони вже серйозно стурбовані відсутністю на сільських вулицях цивілізації у вигляді табличок із назвами вулиць і номерами будинків. Адже екстреній медичній службі доводиться виїжджати на виклики переважно вночі, коли немає у кого запитати дорогу в селі. І навігатор не завжди допомагає. Бо у нас не те що назви вулиць — дорожні знаки на в’їзді у населені пункти подекуди відсутні.
— Переконливо прохаю всіх сільських і селищних голів: приділіть увагу цьому питанню, — наголошує старший фельдшер підстанції екстреної медичної допомоги Козельщинського району Валерій Касяненко. — Якщо немає коштів на таблички, хоча б потурбуйтеся про звичайні написи фарбою під трафарет на воротах. Проведіть роботу з населенням, можливо, хтось захоче за власні кошти купити такі таблички для своєї хати. Це ж не просто дизайн — це інформація, від якої часто залежить людське життя, — підсумував медик.

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1439
2554
7231
14269
29216
54269
1531894

Прогноз
1800

12.07%
5.85%
14.56%
0.51%
0.38%
66.64%
Online (15 minutes ago):7
7 guests
no members

Ваш IP:66.249.64.94