«БІЛЯ ДРУГОГО МІСТКА ЧЕРЕЗ ТРЕТЮ КАНАВУ», або ЖИТТЯ ЦІНОЮ… ВАРТОСТІ ТАБЛИЧКИ

Останні новини

  • Про все-все мені нагадують «три зозулі, з поклоном»…
    — А почитаймо, — раптом десь у надвечір’ї зверталася до мене дружина Надя, — таким чином і наснажимося, а потім знову за робочий стіл, за ручку з пером…— А що ж почитаємо? — уточнюю.— Та почнемо з Григора (це вона мала на увазі Григора Тютюнника): він так болісно писав.І стиха додавала:
  • Перші «Олесеволівські читання-2018»
    4 травня у Бреусівському Будинку культури відбулися перші районні літературно-краєзнавчі «Олесеволівські читання-2018». На захід із Києва прибув письменник-земляк, авторитетний дослідник Голодомору 1932-33 рр. в Україні, випускник місцевої школи Олесь Воля з дружиною Ганнусею, братом Михайлом та соратником-побратимом по перу Олександром Кавуненком.
  • Пам’яті видатного письменника-земляка
    Цей рік для жителів нашого району знаменний 100-річчям від дня народження славетного земляка, письменника, поета, літературного та громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара.

«БІЛЯ ДРУГОГО МІСТКА ЧЕРЕЗ ТРЕТЮ КАНАВУ», або ЖИТТЯ ЦІНОЮ… ВАРТОСТІ ТАБЛИЧКИ

лабіринт 1Пізній вечір. На вулицях — ані душі. Лише «швидка допомога» блукає поміж будинками і провулками, безуспішно розшукуючи пункт, звідки надійшов виклик. Добре, що диспетчер записав номер мобільного, з якого дзвонили.

Фельдшер перетелефоновує:
— Де ваш будинок?
— На (такій-то) вулиці. Там такі-то ворота… І гірлянда…
— Ми стоїмо під гірляндою. У вас пластикові вікна?
— Ні…
— Так куди ж нам їхати?
— А-а-а, так ми не на самій вулиці, а у провулку!..
Знаєте, скільки дорогоцінного часу втрачає екстрена медична допомога, шукаючи потрібний будинок? А якщо випадок екстраординарний і кожна секунда — на вагу золота? Часто й густо диспетчеру ЕМД називають координати на кшталт «біля дому, де живе колишній колгоспний бухгалтер (директор школи, голова колгоспу тощо)», «третє дерево скраю біля купи піску», «вулиця така-то, але туди не їдьте, другий провулок наліво, третя хата з зеленим парканом», «двір із двома сінниками і гаражем»… І тоді до вибоїн на наших дорогах, які значно уповільнюють рух, у тім числі й санітарного транспорту, додаються ще й ось такі наведені вище «ребуси».
Хоч наш район і невеличкий, але ж не всі знають один одного, тим більше, хто де живе. Можливо, ви свідомо хочете, щоби ваша адреса залишалася у секреті? Будь ласка, але у разі несвоєчасного прибуття «швидкої допомоги» — ніяких претензій до медиків. Бо вони вже серйозно стурбовані відсутністю на сільських вулицях цивілізації у вигляді табличок із назвами вулиць і номерами будинків. Адже екстреній медичній службі доводиться виїжджати на виклики переважно вночі, коли немає у кого запитати дорогу в селі. І навігатор не завжди допомагає. Бо у нас не те що назви вулиць — дорожні знаки на в’їзді у населені пункти подекуди відсутні.
— Переконливо прохаю всіх сільських і селищних голів: приділіть увагу цьому питанню, — наголошує старший фельдшер підстанції екстреної медичної допомоги Козельщинського району Валерій Касяненко. — Якщо немає коштів на таблички, хоча б потурбуйтеся про звичайні написи фарбою під трафарет на воротах. Проведіть роботу з населенням, можливо, хтось захоче за власні кошти купити такі таблички для своєї хати. Це ж не просто дизайн — це інформація, від якої часто залежить людське життя, — підсумував медик.

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
60
2041
5758
13457
40736
66381
1668055

Прогноз
2640

11.70%
6.21%
14.17%
0.58%
0.35%
67.01%
Online (15 minutes ago):10
10 guests
no members

Ваш IP:54.80.87.166