Артем Вітко: «Чорнобильці – героїчні люди. Держава має гідно піклуватися про них»

Останні новини

  • «А й справдI, воно менI нужне?..»
    На хуторі Худенках, де пройшло моє дитинство, було у кінці 50-х років минулого століття щось трохи більше двох десятків осель. Жили тут дві багатодітні сім’ї — по семеро і більше дітей. Усі вони зростали, як правило, працьовитими, уміли постояти за себе. «Зірок» у науках не знімали, але лайливими були — до неможливості. Ми, інші хутірські діти, з самого малечку пізнавали від них новий курс наук зі вживання… матюків та й, що гріха таїти, інших «заборонених» речей.
  • Який домисел? Це ж брехня!..
    Це було у 80-і роки минулого століття. Я працював тоді власкором «Кіровоградської правди». Якось прибув у відрядження в один із районів області. За звичаєм, перш за все, завітав до колег у редакцію районної газети, де редактором віднедавна працював мій однокашник по Київському університету Толя.Не встиг ступити на поріг редакції, як назустріч стрімко вибігає явно розгніваний літній чоловік з буйною сивою шевелюрою.— Ідіоти, писаки хренові, матір вашу! — репетує дядько, вже простуючи по вулиці. — Морди б вам понабивати за таку писанину!..Заходжу в кабінет до редактора.
  • Приколи, притчі, побрехеньки від Костянтина Тараненка
    Від автора:Ось і знову, шановні читачі, ми зустрічаємося з вами у нашому жвавому, непересічному і такому «смачному» «Веселому варенику»!Звичайно, не винайду велосипеда і не відкрию Америку, коли згадаю, до певної міри, банальну, але таку живучу, як українці за вибриків різних режимів, істину: народ живе до того часу, доки уміє сміятися над собою.Отже, до вашої уваги — чергова пригорща приколів, притч і побрехеньок, почутих, записаних та пережитих у різні часи і періоди мого життя. Якщо до вподоби — смійтеся на здоров’я, а ні — вибачте. Як зумів, так і написав. З повагою і до нових зустрічей! Назавжди ваш — К.Т.

Артем Вітко: «Чорнобильці – героїчні люди. Держава має гідно піклуватися про них»

чорнобильціУ Полтаві народний депутат України Артем Вітко зустрівся із керівниками районних організацій «Союз Чорнобиль». Обговорювалися нагальні питання, які сьогодні найбільше турбують усіх ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Мова йшла про пенсійні виплати, медичну допомогу, врегулювання питань щодо забезпечення пільгами.

Свого ворога ми бачили,  а ваш супротивник  був невидимим

В Україні їх понад 1 мільйон 900 тисяч. Це — безпосередні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, люди, які до них прирівняні, і ті, хто залишається жити на забруднених територіях. У 1986 році «мирний атом» вийшов із-під контролю. Трапилося лихо, яке могло перерости у світову трагедію. Та на заваді стали військовослужбовці, пожежники, рятувальники, науковці. Ціною власного здоров’я, а нерідко і життя, вони зупинили техногенну катастрофу. Сьогодні ж їм часто доводиться боротися з чиновниками за свої права та пільги, обіцяні державою. А інколи навіть доводити у судових інстанціях, здавалося б, незаперечний факт свого перебування у Чорнобильській зоні.
— Мені дуже приємно спілкуватися із героїчними людьми, — наголошував екс-командир добровольчого батальйону, народний депутат України, капітан Артем Вітко. — Дякую вам особисто за можливість жити під чистим небом, виховувати здорових дітей. У 2014 році мені довелося захищати суверенітет України на Донбасі. Було чимало тяжких боїв, маневрувань, а точніше, виходу з оточення. Доводилося нелегко. Втім, по-справжньому пишаюся, що жоден із моїх бійців не загинув. Для командира — це найвища нагорода. Свого ворога ми бачили. А ваш супротивник завжди залишався невидимим. Уявляю, наскільки це складно.

Якби високопосадовці трохи «зашили»  свої кишені…

Згідно із статтею 16 Конституції України захист громадян, постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи, є обов’язком держави. Та насправді влада про чорнобильців, як правило, згадує тільки напередодні 26 квітня, коли виповнюється чергова річниця трагедії.
— Чого гріха таїти, зараз герої-чорнобильці на межі виживання. Їхніх пенсій не вистачає навіть на придбання життєво-необхідних медикаментів, не кажучи вже про інші людські потреби. — Артем Вітко навів приклади, коли на величезні зарплати суддям, прокурорам, деяким іншим категоріям працівників, знаходяться кошти, а на чорнобильцях, на жаль, продовжують економити.
— Свого часу дійшов аж до Європейського суду, — розповідає голова Новосанжарської районної організації «Союз Чорнобиль» Олексій Дерев`янко. — Більше того, виграв його і отримав компенсацію до 2011 року. Але потім вирішення цього питання знову призупинилося. Торік із першого грудня солдатам, які проходили строкову військову службу у Чорнобилі і мають групу інвалідності, пенсію збільшили до 10 тисяч 700 гривень. Але, наприклад, у нашому районі таких не має жодного. Натомість, найбільше — «партизанів» — кого призивали через військкомати. У них — від 3 тисяч 200 до 3 тисяч 600 гривень пенсії. А вони також ризикували власними життями, як і солдати строкової служби. Якби високопосадавці трохи «зашили» свої кишені та повернулися обличчям до чорнобильців...
Подібний стан справ Артем Вітко вважає вкрай несправедливим. Народний депутат запевнив, що у Верховній Раді завжди стоятиме на боці учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, реально опікуючись їхніми нагальними проблемами.
— Я активно підтримував законопроект «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи щодо пенсійного забезпечення, — говорить він. — У ньому мінімальна пенсійна виплата для інвалідів — учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, передбачена у розмірі 10-ти прожиткових мінімумів. Реально ж ця пенсія зараз складає від 145 до 180 відсотків від них. Особисто голосував за включення цього законопроекту до порядку денного і завжди підтримуватиму його.
Дбати про ліквідаторів ЧАЕС і в свята, і в будні
Не зважаючи на повсякденні труднощі, на місцях усе ж намагаються бодай якось полегшити матеріальне становище героїв-чорнобильців.
— У нас ситуація значно краща, ніж у інших районах, — говорить керівник Козельщинської районної організації «Союз Чорнобиль» Анатолій Бутенко. — Дуже гарні відносини із керівниками райдержадміністрації і райради. Всіляко нас підтримують. Також вирішуємо чимало питань через раду ветеранів. Зокрема, неодноразово надавали фінансову допомогу інвалідам-чорнобильцям благодійними коштами, що надходять від підприємств і підприємців району. Проте вартість путівки на оздоровлення значно перевищує суму, яка виділяється на неї. Але нещодавно на нараді в облдержадміністрації пообіцяли, що ці кошти будуть компенсовані.
— Чорнобильці, без перебільшення, — героїчні люди. Держава ж має гідно піклуватися про них — переконаний Артем Вітко. — Треба не тільки у свята, а й в будні пам’ятати подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Василь ПЕТРЕНКО

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
771
2743
7907
20240
54505
56951
1738775

Прогноз
3384

11.30%
7.08%
13.90%
0.57%
0.34%
66.82%
Online (15 minutes ago):34
34 guests
no members

Ваш IP:40.77.167.77