АТО вже немає, є нові соцвиплати і підвищення цін

Останні новини

  • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
    Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
  • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
    Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
  • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
    Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

АТО вже немає, є нові соцвиплати і підвищення цін

АТОдсЦього року травень приніс не лише додаткові вихідні.
Будуть як нові соціальні виплати, так і чергові подорожчання.
А комунальні субсидії нараховуватимуться за зміненими правилами.

СВЯТА І ВИПЛАТИ

У травні до звичних вихідних 1 і 9 травня українці матимуть ще святковий день 28 травня (після Трійці, 27 травня).
Зі святами пов’язані і деякі соціальні виплати.
Так, до 1 травня військові отримали підвищені пенсії. Цей перерахунок здійснено урядом «заднім числом» з 1 січня 2018 року, оскільки відповідний законопроект у парламенті ще не розглядали.
27 квітня віце-прем’єр Павло Ро-зенко повідомив про перерахування останнього «траншу» на рахунки військових пенсіонерів, яких в Україні понад півмільйона.
«Середній розмір підвищення пенсії складає 1460 грн.», — заявив Павло Розенко.
Останнє підвищення відбулося у 2008 році. До 1 січня 2018 року середня військова пенсія становила майже 3 000 грн.
За розрахунками уряду, з 1 січня середні військові пенсії зростуть на півтори тисячі гривень, а у 2019-2020 — ще на 750 грн. за кожен рік.
До 5 травня ветерани отримали допомогу від 525 грн. (учасникам Другої Світової війни) до 3685 грн. (інвалідам війни І групи). При цьому учасники бойових дій під час війни 1941-1945 років, якщо їм виповнилося 85 років і більше, отримали по 3685 грн.
Крім того, від травня довідки про розмір пенсій, зарплат, а також сплачені внески можна буде отримати онлайн через спеціальний сервіс Пенсійного фонду.

НОВИЙ ФОРМАТ ДЛЯ ДОНБАСУ

Від травня антитерористичної операції на Донбасі вже не має. Почався новий формат під керівництвом Об’єднаних сил.
Він передбачає надання відомствам сектора безпеки й оборони, іншим держорганам України спеціальних повноважень, необхідних для здійснення заходів щодо забезпечення нацбезпеки.

СУБСИДІЇ ПО-НОВОМУ

У травні почався перерахунок комунальних субсидій на наступний сезон. Якщо ще у квітні субсидія надавалася з урахуванням доходів за першу половину 2017 року, то у травні 2018 — з урахуванням доходів за друге півріччя минулого року.
Але, найголовніше, нарахування субсидій відбуватиметься за зміненими правилами. Ці зміни уряд ухвалив в останній робочий день перед довгими травневими вихідними.
Передбачається, що уряд видаватиме субсидії «живими грошима», проте набагато прискіпливіше ставитиметься до перевірки доходів тих, хто на них претендує.
Такі зміни, на думку урядовців, дозволять зробити субсидії «більш справедливими та адресними».
Відтепер субсидії не зможуть отримувати:
• родина, в якої є автомобіль, якому менше ніж п’ять років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення;
• особи, які отримують доходи від здачі в оренду квартири (крім того, відтепер ці доходи необхідно буде також указувати у деклараціях про доходи);
• власники квартир, площа яких перевищує 120 кв. м, і будинків понад 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей;
• особи, які є фіктивно безробітними, — це і ті, хто працюють без оформлення в Україні, або ж ті, хто працюють за кордоном.
Крім того, у травні Мінсоцполітики представить Єдиний державний реєстр одержувачів житлових субсидій.

ПОДОРОЖЧАННЯ ГАЗУ

Від 1 травня газ для промисловості знову подорожчає. Якщо враховувати ПДВ, то газ із передоплатою коштуватиме 9 143 грн. за тисячу кубометрів, а без передоплати — 10 042 грн. за тисячу кубометрів. У квітні мінімальна ціна становила 8 670 грн. за тисячу кубометрів, а максимальна — 9 544 грн. за тисячу кубометрів.
Підвищення цін на газ для промисловості не впливає напряму на тарифи для населення, але кожен виробник закладає це зростання у вартість своєї продукції. Відтак, за певний час це підвищення відчують на собі і кінцеві споживачі.
Водночас ціна на газ для населення поки що не зростає і залишається фіксованою. Від квітня минулого року вартість газу для населення залишається незмінною — 4 942 грн. за тисячу кубометрів без ПДВ.

БЕЗ АНГЛІЙСЬКОЇ ЧИ ФРАНЦУЗЬКОЇ НЕ ЧИНОВНИК

Від 1 травня згідно із Законом «Про державну службу» претенденти на посаду державного службовця категорії «А» мають надавати атестат про вільне володіння однією з мов Ради Європи — англійською або французькою.
Це стосуватиметься державного секретаря Кабінету міністрів та його заступників, держсекретарів міністерств, керівників центральних органів виконавчої влади, керівників апаратів Конституційного, Верховного і спеціалізованих судів, голів місцевих державних адміністрацій.

ГРОМАДИ ЗМОЖУТЬ ПРИЄДНУВАТИСЯ ДО МІСТ ОБЛАСНОГО ЗНАЧЕННЯ

З 1 травня вступає в силу закон «Про добровільне приєднання територіальних громад сіл і селищ до міст обласного значення».
Тепер ОТГ будуть створюватися без проведення виборів, а керувати ними будуть чинні мери обласних центрів. Це допоможе поліпшити доступ до інфраструктури жителів сіл до кращих лікарень, шкіл, дитсадків.

УДАР ПО КИШЕНЯХ ВОДІЇВ

Українських водіїв у травні чекає неприємна новина, адже через світове подорожчання нафти — зростає і ціна на паливо. Експерти прогнозують, що ціна на бензин може підскочити на одну-дві гривні, а якщо курс гривні ослабне, то зростання може бути більш значним.

ЗРОСЛИ ЦІНИ НА ПРОЇЗД У ПОТЯГАХ

Також у травні «Укрзалізниця» підвищує ціни на проїзд.
«Ми пройшли узгодження на рівні профспілок. Отримали відповідь від Державної регуляторної служби та Мінекономіки. Зараз перебуваємо на фінальній стадії з кількома міністерствами. Вартість квитків повинна вирости на 12%. Це означає, що, наприклад, купе Київ-Одеса буде коштувати 548 грн. замість 488, а Київ-Харків – 448 грн. замість 400», – попередила в. о. глави УЗ Євгенія Кравцова.

За матеріалами
bbc.com, Politeka та ін.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
75
2215
7201
16987
42655
57730
1924109

Прогноз
1920

10.49%
8.44%
13.34%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):25
25 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.103