АТО вже немає, є нові соцвиплати і підвищення цін

Останні новини

  • «А й справдI, воно менI нужне?..»
    На хуторі Худенках, де пройшло моє дитинство, було у кінці 50-х років минулого століття щось трохи більше двох десятків осель. Жили тут дві багатодітні сім’ї — по семеро і більше дітей. Усі вони зростали, як правило, працьовитими, уміли постояти за себе. «Зірок» у науках не знімали, але лайливими були — до неможливості. Ми, інші хутірські діти, з самого малечку пізнавали від них новий курс наук зі вживання… матюків та й, що гріха таїти, інших «заборонених» речей.
  • Який домисел? Це ж брехня!..
    Це було у 80-і роки минулого століття. Я працював тоді власкором «Кіровоградської правди». Якось прибув у відрядження в один із районів області. За звичаєм, перш за все, завітав до колег у редакцію районної газети, де редактором віднедавна працював мій однокашник по Київському університету Толя.Не встиг ступити на поріг редакції, як назустріч стрімко вибігає явно розгніваний літній чоловік з буйною сивою шевелюрою.— Ідіоти, писаки хренові, матір вашу! — репетує дядько, вже простуючи по вулиці. — Морди б вам понабивати за таку писанину!..Заходжу в кабінет до редактора.
  • Приколи, притчі, побрехеньки від Костянтина Тараненка
    Від автора:Ось і знову, шановні читачі, ми зустрічаємося з вами у нашому жвавому, непересічному і такому «смачному» «Веселому варенику»!Звичайно, не винайду велосипеда і не відкрию Америку, коли згадаю, до певної міри, банальну, але таку живучу, як українці за вибриків різних режимів, істину: народ живе до того часу, доки уміє сміятися над собою.Отже, до вашої уваги — чергова пригорща приколів, притч і побрехеньок, почутих, записаних та пережитих у різні часи і періоди мого життя. Якщо до вподоби — смійтеся на здоров’я, а ні — вибачте. Як зумів, так і написав. З повагою і до нових зустрічей! Назавжди ваш — К.Т.

АТО вже немає, є нові соцвиплати і підвищення цін

АТОдсЦього року травень приніс не лише додаткові вихідні.
Будуть як нові соціальні виплати, так і чергові подорожчання.
А комунальні субсидії нараховуватимуться за зміненими правилами.

СВЯТА І ВИПЛАТИ

У травні до звичних вихідних 1 і 9 травня українці матимуть ще святковий день 28 травня (після Трійці, 27 травня).
Зі святами пов’язані і деякі соціальні виплати.
Так, до 1 травня військові отримали підвищені пенсії. Цей перерахунок здійснено урядом «заднім числом» з 1 січня 2018 року, оскільки відповідний законопроект у парламенті ще не розглядали.
27 квітня віце-прем’єр Павло Ро-зенко повідомив про перерахування останнього «траншу» на рахунки військових пенсіонерів, яких в Україні понад півмільйона.
«Середній розмір підвищення пенсії складає 1460 грн.», — заявив Павло Розенко.
Останнє підвищення відбулося у 2008 році. До 1 січня 2018 року середня військова пенсія становила майже 3 000 грн.
За розрахунками уряду, з 1 січня середні військові пенсії зростуть на півтори тисячі гривень, а у 2019-2020 — ще на 750 грн. за кожен рік.
До 5 травня ветерани отримали допомогу від 525 грн. (учасникам Другої Світової війни) до 3685 грн. (інвалідам війни І групи). При цьому учасники бойових дій під час війни 1941-1945 років, якщо їм виповнилося 85 років і більше, отримали по 3685 грн.
Крім того, від травня довідки про розмір пенсій, зарплат, а також сплачені внески можна буде отримати онлайн через спеціальний сервіс Пенсійного фонду.

НОВИЙ ФОРМАТ ДЛЯ ДОНБАСУ

Від травня антитерористичної операції на Донбасі вже не має. Почався новий формат під керівництвом Об’єднаних сил.
Він передбачає надання відомствам сектора безпеки й оборони, іншим держорганам України спеціальних повноважень, необхідних для здійснення заходів щодо забезпечення нацбезпеки.

СУБСИДІЇ ПО-НОВОМУ

У травні почався перерахунок комунальних субсидій на наступний сезон. Якщо ще у квітні субсидія надавалася з урахуванням доходів за першу половину 2017 року, то у травні 2018 — з урахуванням доходів за друге півріччя минулого року.
Але, найголовніше, нарахування субсидій відбуватиметься за зміненими правилами. Ці зміни уряд ухвалив в останній робочий день перед довгими травневими вихідними.
Передбачається, що уряд видаватиме субсидії «живими грошима», проте набагато прискіпливіше ставитиметься до перевірки доходів тих, хто на них претендує.
Такі зміни, на думку урядовців, дозволять зробити субсидії «більш справедливими та адресними».
Відтепер субсидії не зможуть отримувати:
• родина, в якої є автомобіль, якому менше ніж п’ять років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення;
• особи, які отримують доходи від здачі в оренду квартири (крім того, відтепер ці доходи необхідно буде також указувати у деклараціях про доходи);
• власники квартир, площа яких перевищує 120 кв. м, і будинків понад 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей;
• особи, які є фіктивно безробітними, — це і ті, хто працюють без оформлення в Україні, або ж ті, хто працюють за кордоном.
Крім того, у травні Мінсоцполітики представить Єдиний державний реєстр одержувачів житлових субсидій.

ПОДОРОЖЧАННЯ ГАЗУ

Від 1 травня газ для промисловості знову подорожчає. Якщо враховувати ПДВ, то газ із передоплатою коштуватиме 9 143 грн. за тисячу кубометрів, а без передоплати — 10 042 грн. за тисячу кубометрів. У квітні мінімальна ціна становила 8 670 грн. за тисячу кубометрів, а максимальна — 9 544 грн. за тисячу кубометрів.
Підвищення цін на газ для промисловості не впливає напряму на тарифи для населення, але кожен виробник закладає це зростання у вартість своєї продукції. Відтак, за певний час це підвищення відчують на собі і кінцеві споживачі.
Водночас ціна на газ для населення поки що не зростає і залишається фіксованою. Від квітня минулого року вартість газу для населення залишається незмінною — 4 942 грн. за тисячу кубометрів без ПДВ.

БЕЗ АНГЛІЙСЬКОЇ ЧИ ФРАНЦУЗЬКОЇ НЕ ЧИНОВНИК

Від 1 травня згідно із Законом «Про державну службу» претенденти на посаду державного службовця категорії «А» мають надавати атестат про вільне володіння однією з мов Ради Європи — англійською або французькою.
Це стосуватиметься державного секретаря Кабінету міністрів та його заступників, держсекретарів міністерств, керівників центральних органів виконавчої влади, керівників апаратів Конституційного, Верховного і спеціалізованих судів, голів місцевих державних адміністрацій.

ГРОМАДИ ЗМОЖУТЬ ПРИЄДНУВАТИСЯ ДО МІСТ ОБЛАСНОГО ЗНАЧЕННЯ

З 1 травня вступає в силу закон «Про добровільне приєднання територіальних громад сіл і селищ до міст обласного значення».
Тепер ОТГ будуть створюватися без проведення виборів, а керувати ними будуть чинні мери обласних центрів. Це допоможе поліпшити доступ до інфраструктури жителів сіл до кращих лікарень, шкіл, дитсадків.

УДАР ПО КИШЕНЯХ ВОДІЇВ

Українських водіїв у травні чекає неприємна новина, адже через світове подорожчання нафти — зростає і ціна на паливо. Експерти прогнозують, що ціна на бензин може підскочити на одну-дві гривні, а якщо курс гривні ослабне, то зростання може бути більш значним.

ЗРОСЛИ ЦІНИ НА ПРОЇЗД У ПОТЯГАХ

Також у травні «Укрзалізниця» підвищує ціни на проїзд.
«Ми пройшли узгодження на рівні профспілок. Отримали відповідь від Державної регуляторної служби та Мінекономіки. Зараз перебуваємо на фінальній стадії з кількома міністерствами. Вартість квитків повинна вирости на 12%. Це означає, що, наприклад, купе Київ-Одеса буде коштувати 548 грн. замість 488, а Київ-Харків – 448 грн. замість 400», – попередила в. о. глави УЗ Євгенія Кравцова.

За матеріалами
bbc.com, Politeka та ін.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
771
2743
7907
20240
54505
56951
1738775

Прогноз
3384

11.30%
7.08%
13.90%
0.57%
0.34%
66.82%
Online (15 minutes ago):34
34 guests
no members

Ваш IP:40.77.167.77