Почесно мати таких земляків

Останні новини

  • ЛІТО У РОЗПАЛІ. У ПРЯМОМУ СЕНСІ
    5 червня о 22 год. 15 хв. на приватній земельній ділянці в селі Новоселівці Бреусівської сільської ради виникла пожежа, вогнем знищено тюк цьогорічного лугового сіна масою близько 300 кг.
  • ШАР-ГОРА: ВТРИМАТИ МАРКУ
    Минулої суботи на Шар-горі у Приліпці традиційно пройшло обласне свято «Козацької слави цілюще джерело», що знову зібрало сотні гостей і дало привід ділитися враженнями протягом не одного дня. Як і в минулі роки, повсюди кипіла жвава торгівля, звучала народна пісня. Почесні гості свята на чолі з легендарним «Яковом Остряницею» пройшли колоною і поклали квіти до пам’ятного знаку на честь древньої  Говтви та її славних козаків.  Після офіційних привітань перед глядачами виступали артисти Полтавської обласної філармонії та фольклорні колективи. «Цвяхом програми» стала історична реконструкція бою, підготовлена сучасним козацтвом. Навколо було барвисто від вишиванок, рушників, сувенірів, картин; гамірно від звуків різноманітної музики,...
  • СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ДАЄ НОВІ РЕЗУЛЬТАТИ
    Нещодавно комунальне господарство Козельщинської об’єднаної територіальної громади поповнилося новою технікою — трактором «Беларус» вартістю понад півмільйона гривень.

Почесно мати таких земляків

КоаленкоРішенням 18-ї сесії районної ради сьомого скликання звання «Почесний громадянин Козельщинського краю» було присвоєно найбільш знаним і поважним мешканцям нашого району.

Зокрема, депутат Полтавської обласної ради Олександр Коваленко широко відомий у районі господарник, який створив і протягом 15 років очолював агрофірму «Добробут» — основне бюджетоутворююче підприємство району, котре забезпечило його мешканців робочими місцями та соціальними гарантіями, а населені пункти, де є його підрозділи, — підтримкою соціальної інфраструктури. Крім цього, Олександр Андрійович як депутат постійно надає допомогу всім, хто до нього звертається, а також активно й результативно відстоює інтереси Козельщинського району в обласній раді.
Краєзнавець, історик, письменник Григорій Сердюк вніс неоціненний вклад в увіковічення перлини нашого краю — собору Козельщинського Різдва Богородиці монастиря, написавши у спів-авторстві з професором В.Н.Жук книгу «Перлина Козельщини». Григорій Дмитрович — автор багатьох наукових статей, які стали частиною енциклопедичних довідників; він є членом Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України, лауреатом літературно-мистецької премії ім. В.Малика та Полтавської обласної премії ім. А.С.Макаренка, призером конкурсу на здобуття премії імені Самійла Величка. Його ім’я занесене до Всеукраїнської книги Величі та пошани України 1991-2011. І зараз Г.Д.Сердюк працює над історичними матеріалами і новими статтями, які невдовзі побачать світ.DSC00421
Багаторічний профспілковий лідер освітянської галузі району, краєзнавець і педагог Леонтій Марченко — автор книги «Слався повік, Козельщинский краю», що складається з біографій, своєрідних літературних портретів людей, які тим чи іншим чином вплинули на розвиток району й імена яких, на думку автора, мають залишитися у пам’яті нащадків. Л.Н.Марченко й зараз працює над продовженням книги, яка матиме назву «Пам’ять серця». Нариси про героїв новітньої історії, нові факти й біографії — усе це знайде місце на сторінках нової книги.
Незабаром цим достойним громадянам нашого краю в урочистій обстановці буде вручено відповідні значки й посвідчення.

 

Надія ЛИТВИН
Фото Юрія ОПЕРАЙЛА

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
187
2853
5601
36418
84598
95067
1418130

Прогноз
3120

12.48%
5.96%
14.83%
0.52%
0.40%
65.81%
Online (15 minutes ago):31
one guest
no members

Ваш IP:54.159.91.117