Почесно мати таких земляків

Останні новини

  • СОТНЯМ МАТЕРІВ «СЕМАФОР» ТАК І НЕ ВІДКРИВСЯ…
    До війни у Лутовинівці був дерев’яний театр. А де зараз церква — стояв будинок, де жили робітники, які будували Гришино-Рівненську залізницю (від неї зберігся насип, який був зроблений перед Першою Світовою війною). Ще при царизмі мій дід разом з іншими чоловіками возили туди возами землю і висипали, утворюючи насип. По тій залізниці до Другої Світової бігали маленькі паровози («кукушки»).
  • 68 днів крові, страждань і поразок...
    Прийнявши остаточне рішення про здійснення «визвольного походу» Червоної армії в Європу, сталінське керівництво 13 червня 1941 року привело радянську військову машину в рух, який мав незворотній характер. Імовірною датою початку війни мало стати 6 липня 1941 року. Але за два тижні до радянського наступу німці розпочали операцію «Барбароса». Своїм нападом 22 червня 1941року Адольф Гітлер зірвав сталінський план війни, перенісши її на територію СРСР. Гітлер не дозволив Йосипу Сталіну вести війну так, як той хотів, змусивши робити те, до чого не готувалися, — оборонятися.
  • …І ЛЮБИЛА ВИШИВАТИ ГЛАДДЮ
    Моя бабуся Поліна Григорівна Гадзюра (Кравченко) народилася у селі Задовзі 7 січня 1924 року у багатодітній сім’ї Килини та Григорія (у батьків було шестеро дітей — п’ять дочок і один син, наймолодшенький) на хуторі Кравчени. Хоча діток було багато і часи були нелегкі, всі були здорові, червонощокі, дівчата мали густі, довгі, пишні коси.

Почесно мати таких земляків

КоаленкоРішенням 18-ї сесії районної ради сьомого скликання звання «Почесний громадянин Козельщинського краю» було присвоєно найбільш знаним і поважним мешканцям нашого району.

Зокрема, депутат Полтавської обласної ради Олександр Коваленко широко відомий у районі господарник, який створив і протягом 15 років очолював агрофірму «Добробут» — основне бюджетоутворююче підприємство району, котре забезпечило його мешканців робочими місцями та соціальними гарантіями, а населені пункти, де є його підрозділи, — підтримкою соціальної інфраструктури. Крім цього, Олександр Андрійович як депутат постійно надає допомогу всім, хто до нього звертається, а також активно й результативно відстоює інтереси Козельщинського району в обласній раді.
Краєзнавець, історик, письменник Григорій Сердюк вніс неоціненний вклад в увіковічення перлини нашого краю — собору Козельщинського Різдва Богородиці монастиря, написавши у спів-авторстві з професором В.Н.Жук книгу «Перлина Козельщини». Григорій Дмитрович — автор багатьох наукових статей, які стали частиною енциклопедичних довідників; він є членом Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України, лауреатом літературно-мистецької премії ім. В.Малика та Полтавської обласної премії ім. А.С.Макаренка, призером конкурсу на здобуття премії імені Самійла Величка. Його ім’я занесене до Всеукраїнської книги Величі та пошани України 1991-2011. І зараз Г.Д.Сердюк працює над історичними матеріалами і новими статтями, які невдовзі побачать світ.DSC00421
Багаторічний профспілковий лідер освітянської галузі району, краєзнавець і педагог Леонтій Марченко — автор книги «Слався повік, Козельщинский краю», що складається з біографій, своєрідних літературних портретів людей, які тим чи іншим чином вплинули на розвиток району й імена яких, на думку автора, мають залишитися у пам’яті нащадків. Л.Н.Марченко й зараз працює над продовженням книги, яка матиме назву «Пам’ять серця». Нариси про героїв новітньої історії, нові факти й біографії — усе це знайде місце на сторінках нової книги.
Незабаром цим достойним громадянам нашого краю в урочистій обстановці буде вручено відповідні значки й посвідчення.

 

Надія ЛИТВИН
Фото Юрія ОПЕРАЙЛА

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
2106
1510
3466
13026
38274
60361
1861998

Прогноз
2016

10.73%
7.97%
13.56%
0.61%
0.33%
66.80%
Online (15 minutes ago):150
150 guests
no members

Ваш IP:54.227.76.180