ПАХНЕ РІДНЕ СЕЛО І ЦВІТІННЯМ ЛУГІВ, І РОЗДОЛЛЯМ НЕБЕС, І ПІСНЯМИ ГАЇВ…

Останні новини

  • СОТНЯМ МАТЕРІВ «СЕМАФОР» ТАК І НЕ ВІДКРИВСЯ…
    До війни у Лутовинівці був дерев’яний театр. А де зараз церква — стояв будинок, де жили робітники, які будували Гришино-Рівненську залізницю (від неї зберігся насип, який був зроблений перед Першою Світовою війною). Ще при царизмі мій дід разом з іншими чоловіками возили туди возами землю і висипали, утворюючи насип. По тій залізниці до Другої Світової бігали маленькі паровози («кукушки»).
  • 68 днів крові, страждань і поразок...
    Прийнявши остаточне рішення про здійснення «визвольного походу» Червоної армії в Європу, сталінське керівництво 13 червня 1941 року привело радянську військову машину в рух, який мав незворотній характер. Імовірною датою початку війни мало стати 6 липня 1941 року. Але за два тижні до радянського наступу німці розпочали операцію «Барбароса». Своїм нападом 22 червня 1941року Адольф Гітлер зірвав сталінський план війни, перенісши її на територію СРСР. Гітлер не дозволив Йосипу Сталіну вести війну так, як той хотів, змусивши робити те, до чого не готувалися, — оборонятися.
  • …І ЛЮБИЛА ВИШИВАТИ ГЛАДДЮ
    Моя бабуся Поліна Григорівна Гадзюра (Кравченко) народилася у селі Задовзі 7 січня 1924 року у багатодітній сім’ї Килини та Григорія (у батьків було шестеро дітей — п’ять дочок і один син, наймолодшенький) на хуторі Кравчени. Хоча діток було багато і часи були нелегкі, всі були здорові, червонощокі, дівчата мали густі, довгі, пишні коси.

ПАХНЕ РІДНЕ СЕЛО І ЦВІТІННЯМ ЛУГІВ, І РОЗДОЛЛЯМ НЕБЕС, І ПІСНЯМИ ГАЇВ…

трудоикЩороку, за традицією, на свято Трійці мешканці сіл Трудовика, Вишняків і Гайового відзначають День села. Саме в цей день з’їжджаються до свого рідного куточка люди, які  тут народилися, виросли, де відчули справжню материнську ласку й турботу, цінні поради батька. У цей день село, як завжди, радо зустрічає гостей.

трудоик3У рамках Дня села відбулося освячення пам’ятного знаку, який відродили за ініціативи депутататрудоик4 районної ради Івана Бондаря, депутата Василівської сільської ради Ірини Троцької та за участі сільського голови Алли Таратути. Тут знайшли своє місце знайдені та зібрані камені, що мають пряме відношення до Троцько-Пинчуківської церкви, яка існувала в селі до 1930 року. Обряд провели отець Петро, отець Богдан та отець Костянтин.
Урочистості відбувалися на шкільному стадіоні. До концерту поставилися креативно та з гумором. Готувалися серйозно, адже таке дійство у селян буває раз на рік. Звучали привітання, пісні. Та головним музичним дарунком були виступи гостей — народних трудоик6артистів України Івана Поповича та Ніни Мирводи, яких запросили на свято голови фермерських господарств «Лаванда і «Лунки» І.М.Бондар і П.Г.Скрильник, які ніколи не стоять осторонь проблем своїх односельців, створюють для людей села умови для кращого їх проживання. Бо не кожен має змогу поїхати на концерт, почути чудові пісні трудоик5чи просто подивитися наживо на відомих артистів. Добре, що на селах є такі голови фермерських господарств.
Вітаючи односельців, Василівський сільський голова Алла Таратута подякувала усім, хто небайдужий до проблем громади і бере активну участь у житті села. До її привітань долучився і заступник голови районної ради Д.І.Піщаний, який прибув на урочистості з почесною місією — вручив подяки за особистий внесок у розвиток Василівської територіальної громади, активну участь у її житті та з нагоди Дня села депутатові районної ради, голові фермерського господарства «Лаванда» І.М.Бондарю, голові фермерського господарства «Лунки» П.Г.Скрильнику та голові фермерського господарства «Бірюза» А.П.Троцькому.
трудоик2Усі присутні на дійстві могли пригоститися українськими стравами, культурно відпочити, насолодитися видовищним фаєр-шоу. Організатори та спонсори свята відзначили, що найголовніший результат — це присутність людей. Тож можна впевнено стверджувати, що головна мета досягнута.трудоик1
Свято добігало кінця, та ніхто не хотів розходитися по домівках, позитивні емоції та враження переповнювали кожного, хто завітав цієї погожої днини у Вишняки. Хочеться вірити, що ця добра традиція продовжуватиметься й у наступні роки, буде щедрою фінансова підтримка від спонсорів і невичерпною творча ініціатива від людей.

Інна ВОРОНА, Юрій ОПЕРАЙЛО (фото)

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
2106
1510
3466
13026
38274
60361
1861998

Прогноз
2016

10.73%
7.97%
13.56%
0.61%
0.33%
66.80%
Online (15 minutes ago):150
150 guests
no members

Ваш IP:54.227.76.180