Вилучать з торгівлі масло псевдовиробників «ТЕХМОЛПРОМ», «ГАДЯЧСИР», «ЛОЗИНСЬКИЙ МОЛОЧНИЙ ЗАВОД» і «ПОЛТАВАМОЛПРОД»

Останні новини

  • Про все-все мені нагадують «три зозулі, з поклоном»…
    — А почитаймо, — раптом десь у надвечір’ї зверталася до мене дружина Надя, — таким чином і наснажимося, а потім знову за робочий стіл, за ручку з пером…— А що ж почитаємо? — уточнюю.— Та почнемо з Григора (це вона мала на увазі Григора Тютюнника): він так болісно писав.І стиха додавала:
  • Перші «Олесеволівські читання-2018»
    4 травня у Бреусівському Будинку культури відбулися перші районні літературно-краєзнавчі «Олесеволівські читання-2018». На захід із Києва прибув письменник-земляк, авторитетний дослідник Голодомору 1932-33 рр. в Україні, випускник місцевої школи Олесь Воля з дружиною Ганнусею, братом Михайлом та соратником-побратимом по перу Олександром Кавуненком.
  • Пам’яті видатного письменника-земляка
    Цей рік для жителів нашого району знаменний 100-річчям від дня народження славетного земляка, письменника, поета, літературного та громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара.

Вилучать з торгівлі масло псевдовиробників «ТЕХМОЛПРОМ», «ГАДЯЧСИР», «ЛОЗИНСЬКИЙ МОЛОЧНИЙ ЗАВОД» і «ПОЛТАВАМОЛПРОД»

maslo 1Перевірку виробників масла на Полтавщині провели після виходу в ефір сюжету на телеканалі «1+1» про фальсифікат.

Відповідне доручення отримали головні управління Держспоживслужби в Івано-Франківській та Полтавській областях після  підозри щодо невідповідності вершкового масла встановленим вимогам.
Нагадаємо, фальсифікат вершкового масла поширювався у магазинах за ціною нижчою, ніж собівартість натурального масла.
Журналісти здали на аналіз зразки даного продукту і дослідження довели, що продукт має у своєму складі жири рослинного походження і маслом по суті не є.
Згідно з результатами перевірки було підтверджено, що на даний час потужності ТОВ «Техмолпром», ТОВ «Гадячсир», ТОВ «Лозинський молочний завод», ТОВ «Полтавамолпрод», яке знаходиться у селі Шишаки Полтавської області, а також ПВП «Молокозавод-Карпати» за адресою Рожнятів Івано-Франківська область не здійснюють виробничої діяльності.
Крім того, виробник нібито білоруського масла, маркування якого зазначає адресу смт Житянка Івано-Франківської області, взагалі відсутній у реєстрі операторів ринку.
Відповідно, масло солодковершкове, яке реалізовується зараз у торгових мережах на території України під маркою зазначених підприємств, фальсифіковане і відповідно до Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» є небезпечним харчовим продуктом, який має шкідливий вплив на здоров’я людини та є непридатним для споживання.
Тепер Держпродспоживслужба доручила своїм територіальним органам посилити роботу з цього питання, у тому числі щодо забезпечення вилучення з обігу у разі виявлення фальсифікованої продукції з її подальшою утилізацією.
Відповідно до чинного законодавства вилучення та відкликання з обігу небезпечної продукції повинні забезпечувати оператори ринку.
ПОРАДИ СПОЖИВАЧАМ:
«Часто напередодні свят, наприклад, по акції реалізується вершкове масло — чітко у маркуванні зазначено. Якщо його вартість 10 грн., то зрозуміло, що це не масло. При тому, що на дотик воно пластичне, на запах як пластилін...» — розповідає експерт з якості та безпеки харчових продуктів Олена Сидоренко.
Експерт рекомендувала купувати масло за ціною від 40 гривень, оскільки дешевше воно коштувати не може. Також, за її словами, деякі виробники почали випускати якісне масло для дітей: «Там вершки на запах і на смак, але ціна йде від 50 грн.».
«У холодильній камері масло має бути твердим, а не пластичним. Якщо воно пластичне — це гідрожир, там домішки. Якщо воно тверде — значить вершкове масло. Можна нагріти його, якщо почорніє — то це масло. Якщо ні — буде просто плавитися, як рослинна олія, — таке «масло» нагрівається і нічого з ним не відбувається», — сказала вона.

np.pl.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1005
1827
1862
17858
21569
79093
1784932

11.06%
7.33%
13.86%
0.57%
0.33%
66.86%
Online (15 minutes ago):15
15 guests
no members

Ваш IP:141.8.142.117