ЗАВЖДИ ПЕРШИМИ ЙДЕМО НА ДОПОМОГУ

Останні новини

  • з Вами Бога нема…
    Михайло МІШИН — Лікаря викликали?— Добрий день, лікарю, проходьте, будь-ласка.— Де хворий?— Я…
  • Вустами дітей
    Учитель учневі:— Сподіваюсь, я не побачу, як ти списуєш із чужого зошита.— Я теж на це сподіваюсь.
  • Як я зайшов у євротуалет
    (Із життя туриста з Інтернету) Хто не був у Європі, остерігайтеся туалетів — не по нашим мізкам вони! У Штутгарті мала потреба змусила зайти увечері у вуличний громадський біотуалет.Одномісна кабінка, дуже акуратна, блискуча, чиста, нашпигована датчиками і управляється комп’ютером. Кидаєш у проріз дверей монетку 2 євро, двері автоматично відкриваються, вмикається світло, заходиш, двері зачиняються. Клаустрофобією не страждаю, але через те, що все життя займаюся електронікою і комп’ютерними програмами, трохи напружує. Ну, зробив я свої справи, потрібно виходити, а кнопки для відкриття дверей ніякої немає. Інструкцій теж.

ЗАВЖДИ ПЕРШИМИ ЙДЕМО НА ДОПОМОГУ

підгодівельні майданчики заповнені кормами, усі солонці та пурхалища є в наявності та ждуть «гостей». До усіх цих несподіванок природи ми готуємося заздалегідь. Як завжди, хочеться подякувати єгерській службі господарства.  Адже вони займаються не тільки підгодівлею, але й  борються з браконьєрством, знищують хижих тварин (лисиць), які становлять загрозу для людей і тварин, переносячи таку небезпечну хворобу, як сказ. Також хочеться подякувати небайдужим мисливцям, які завжди готові прийти на допомогу, серед яких — К.АУсі .Дяченко, М.М.Рій, С.О.Лисий.

Хто, як не мисливець, найкраще проведе моніторинг у мисливських угіддях, виявляючи хворих та загиблих тварин; завжди готовий прийти на допомогу звіру, який потрапив у біду. Трапляються випадки, коли люди заради свого збагачення лаштують петлі та ніколи не замислюються, на які муки приречений звір, що потрапив до неї. Хотілося б, щоб такі особи хоч на мить уявили себе на місці тварини.

Ми говоримо про моніторинг мисливських угідь у зв’язку з тим, що на території України з початку року зареєстровано 80 випадків африканської чуми свиней (АЧС), (77 голів — домашні, 3 — дикі). Сьогодні збудники АЧС набувають  значного розповсюдження серед диких свиней. У Полтавській області зареєстровано 2 випадки, зокрема, вдруге виділено із біологічного матеріалу від 5 диких кабанів, що загинули на території мисливського господарства «Тахтаївське» ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», Світлогірської та Григоро-Бригадирівської сільських рад Кобеляцького району Полтавської області, що підтверджено експертним висновком №007617 ПМ/16 від 22.11.2016 р.  Крім того, зараз в Україні є багато приватних угідь, де здійснюється розведення диких свиней у напівприродних умовах (утримання у вольєрах, схрещення з домашніми свинями та інше), що значно знижує їх імунітет та сприяє виникненню  різних хвороб, у тому числі африканської чуми свиней.

На виконання рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полтавській ОДА (протокол №3 від 23.11.2016 р.) з метою недопущення занесення та розповсюдження на території Козельщинського району АЧС, мисливським господарством району були створені робочі групи для постійного моніторингу дикої фауни у зоні нагляду. За участі ветеринарних фахівців посилюємо контроль за моніторингом циркуляції збудника африканської чуми свиней серед диких кабанів на території мисливських угідь Козельщинського району.

При проведенні ліцензійного полювання обов’язкова присутність ветеринарного фахівця, який відбирає від добутих кабанів проби на виявлення АЧС, м’ясо впольованих кабанів зберігається у морозильній камері Козельщинського ГМПР і тільки після отримання результату дослідження (а він має бути негативним) м’ясо буде роздане мисливцям, які брали участь у полюванні. При іншому ж висновку (результаті позитивному) це м’ясо утилізується шляхом спалення у присутності ветпрацівника. Доведення щільності диких кабанів до чотирьох голів на 1000 га стації  їх перебування з урахуванням епізоотичного стану — наше завдання.

Тож   будемо сподіватися, що мисливські угіддя Козельщинського ГМРП не потраплять у зону ризику щодо збудника африканської чуми свиней завдяки пильності мисливців району — членів товариства.

Андрій ПІДЛІСНИЙ,

директор Козельщинського ГМРП

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
297
1575
8882
17858
28589
79093
1791952

Прогноз
1704

11.02%
7.36%
13.83%
0.57%
0.33%
66.89%
Online (15 minutes ago):12
12 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.188