ЗАВЖДИ ПЕРШИМИ ЙДЕМО НА ДОПОМОГУ

Останні новини

  • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
    Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
  • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
    Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
  • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
    Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

ЗАВЖДИ ПЕРШИМИ ЙДЕМО НА ДОПОМОГУ

підгодівельні майданчики заповнені кормами, усі солонці та пурхалища є в наявності та ждуть «гостей». До усіх цих несподіванок природи ми готуємося заздалегідь. Як завжди, хочеться подякувати єгерській службі господарства.  Адже вони займаються не тільки підгодівлею, але й  борються з браконьєрством, знищують хижих тварин (лисиць), які становлять загрозу для людей і тварин, переносячи таку небезпечну хворобу, як сказ. Також хочеться подякувати небайдужим мисливцям, які завжди готові прийти на допомогу, серед яких — К.АУсі .Дяченко, М.М.Рій, С.О.Лисий.

Хто, як не мисливець, найкраще проведе моніторинг у мисливських угіддях, виявляючи хворих та загиблих тварин; завжди готовий прийти на допомогу звіру, який потрапив у біду. Трапляються випадки, коли люди заради свого збагачення лаштують петлі та ніколи не замислюються, на які муки приречений звір, що потрапив до неї. Хотілося б, щоб такі особи хоч на мить уявили себе на місці тварини.

Ми говоримо про моніторинг мисливських угідь у зв’язку з тим, що на території України з початку року зареєстровано 80 випадків африканської чуми свиней (АЧС), (77 голів — домашні, 3 — дикі). Сьогодні збудники АЧС набувають  значного розповсюдження серед диких свиней. У Полтавській області зареєстровано 2 випадки, зокрема, вдруге виділено із біологічного матеріалу від 5 диких кабанів, що загинули на території мисливського господарства «Тахтаївське» ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», Світлогірської та Григоро-Бригадирівської сільських рад Кобеляцького району Полтавської області, що підтверджено експертним висновком №007617 ПМ/16 від 22.11.2016 р.  Крім того, зараз в Україні є багато приватних угідь, де здійснюється розведення диких свиней у напівприродних умовах (утримання у вольєрах, схрещення з домашніми свинями та інше), що значно знижує їх імунітет та сприяє виникненню  різних хвороб, у тому числі африканської чуми свиней.

На виконання рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полтавській ОДА (протокол №3 від 23.11.2016 р.) з метою недопущення занесення та розповсюдження на території Козельщинського району АЧС, мисливським господарством району були створені робочі групи для постійного моніторингу дикої фауни у зоні нагляду. За участі ветеринарних фахівців посилюємо контроль за моніторингом циркуляції збудника африканської чуми свиней серед диких кабанів на території мисливських угідь Козельщинського району.

При проведенні ліцензійного полювання обов’язкова присутність ветеринарного фахівця, який відбирає від добутих кабанів проби на виявлення АЧС, м’ясо впольованих кабанів зберігається у морозильній камері Козельщинського ГМПР і тільки після отримання результату дослідження (а він має бути негативним) м’ясо буде роздане мисливцям, які брали участь у полюванні. При іншому ж висновку (результаті позитивному) це м’ясо утилізується шляхом спалення у присутності ветпрацівника. Доведення щільності диких кабанів до чотирьох голів на 1000 га стації  їх перебування з урахуванням епізоотичного стану — наше завдання.

Тож   будемо сподіватися, що мисливські угіддя Козельщинського ГМРП не потраплять у зону ризику щодо збудника африканської чуми свиней завдяки пильності мисливців району — членів товариства.

Андрій ПІДЛІСНИЙ,

директор Козельщинського ГМРП

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
75
2215
7201
16987
42655
57730
1924109

Прогноз
1920

10.49%
8.44%
13.34%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):25
25 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.103