ЗАВЖДИ ПЕРШИМИ ЙДЕМО НА ДОПОМОГУ

Останні новини

  • Майбутнє нації
    Третє місце в обласному етапі  конкурсу для учнів 6-11 класів «Здорове життя – успіх буття» у 2016/2017 навчальному році у номінації «Соціальна реклама» здобула учениця Лутовинівської ЗОШ І-ІІ ступенів Анна Солдатова.
  • РОЗКАЖУ ВАМ БАЄЧКУ…
    Сьогодні студенти всього світу відзначають своє свято. Студентські роки — найпрекрасніша пора у житті, наповнена цікавими і незабутніми подіями, романтикою, безтурботністю, новими знайомствами та зустрічами. Як-то кажуть, студенти живуть весело від сесії до сесії. А скільки всього ще попереду! У кожного свої незабутні спогади про студентське життя. Як важко здавали сесію, а потім як святкували її здачу. Як не вистачало грошей, і всі скидалися на пачку макаронів. Як збиралися вечорами і під гітару співали пісні.  
  • ПІДГОРІВКА: місце ДТП змінити не можна...
    29 серпня на автошляху Полтава — Олександрія у районі с. Підгорівки сталася дорожньо-транспортна пригода: перекинувся автомобіль ЗІЛ-554, ущерть завантажений дровами, яким керував громадянин В. Як пояснив сам водій, під час спуску машину кинуло вправо, після чого вона перекинулася. Очевидно, чоловік не врахував габаритів вантажу при обранні безпечної швидкості, не впорався з керуванням, що і спричинило аварію. На щастя, обійшлося без жертв, водій відбувся забоєм тулуба, вивихом ноги і, як-то кажуть, легким переляком. На місце події виїжджали працівники Козельщинського відділення поліції та взводу № 2 роти № 3 РПП БПОП ГУ НП у Полтавській області.

ЗАВЖДИ ПЕРШИМИ ЙДЕМО НА ДОПОМОГУ

підгодівельні майданчики заповнені кормами, усі солонці та пурхалища є в наявності та ждуть «гостей». До усіх цих несподіванок природи ми готуємося заздалегідь. Як завжди, хочеться подякувати єгерській службі господарства.  Адже вони займаються не тільки підгодівлею, але й  борються з браконьєрством, знищують хижих тварин (лисиць), які становлять загрозу для людей і тварин, переносячи таку небезпечну хворобу, як сказ. Також хочеться подякувати небайдужим мисливцям, які завжди готові прийти на допомогу, серед яких — К.АУсі .Дяченко, М.М.Рій, С.О.Лисий.

Хто, як не мисливець, найкраще проведе моніторинг у мисливських угіддях, виявляючи хворих та загиблих тварин; завжди готовий прийти на допомогу звіру, який потрапив у біду. Трапляються випадки, коли люди заради свого збагачення лаштують петлі та ніколи не замислюються, на які муки приречений звір, що потрапив до неї. Хотілося б, щоб такі особи хоч на мить уявили себе на місці тварини.

Ми говоримо про моніторинг мисливських угідь у зв’язку з тим, що на території України з початку року зареєстровано 80 випадків африканської чуми свиней (АЧС), (77 голів — домашні, 3 — дикі). Сьогодні збудники АЧС набувають  значного розповсюдження серед диких свиней. У Полтавській області зареєстровано 2 випадки, зокрема, вдруге виділено із біологічного матеріалу від 5 диких кабанів, що загинули на території мисливського господарства «Тахтаївське» ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», Світлогірської та Григоро-Бригадирівської сільських рад Кобеляцького району Полтавської області, що підтверджено експертним висновком №007617 ПМ/16 від 22.11.2016 р.  Крім того, зараз в Україні є багато приватних угідь, де здійснюється розведення диких свиней у напівприродних умовах (утримання у вольєрах, схрещення з домашніми свинями та інше), що значно знижує їх імунітет та сприяє виникненню  різних хвороб, у тому числі африканської чуми свиней.

На виконання рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полтавській ОДА (протокол №3 від 23.11.2016 р.) з метою недопущення занесення та розповсюдження на території Козельщинського району АЧС, мисливським господарством району були створені робочі групи для постійного моніторингу дикої фауни у зоні нагляду. За участі ветеринарних фахівців посилюємо контроль за моніторингом циркуляції збудника африканської чуми свиней серед диких кабанів на території мисливських угідь Козельщинського району.

При проведенні ліцензійного полювання обов’язкова присутність ветеринарного фахівця, який відбирає від добутих кабанів проби на виявлення АЧС, м’ясо впольованих кабанів зберігається у морозильній камері Козельщинського ГМПР і тільки після отримання результату дослідження (а він має бути негативним) м’ясо буде роздане мисливцям, які брали участь у полюванні. При іншому ж висновку (результаті позитивному) це м’ясо утилізується шляхом спалення у присутності ветпрацівника. Доведення щільності диких кабанів до чотирьох голів на 1000 га стації  їх перебування з урахуванням епізоотичного стану — наше завдання.

Тож   будемо сподіватися, що мисливські угіддя Козельщинського ГМРП не потраплять у зону ризику щодо збудника африканської чуми свиней завдяки пильності мисливців району — членів товариства.

Андрій ПІДЛІСНИЙ,

директор Козельщинського ГМРП

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1507
1946
2821
13457
37799
66381
1665118

Прогноз
2064

11.71%
6.20%
14.18%
0.58%
0.35%
66.99%
Online (15 minutes ago):41
one guest
no members

Ваш IP:54.145.83.79