реформи зблизька

Останні новини

  • Майбутнє нації
    Третє місце в обласному етапі  конкурсу для учнів 6-11 класів «Здорове життя – успіх буття» у 2016/2017 навчальному році у номінації «Соціальна реклама» здобула учениця Лутовинівської ЗОШ І-ІІ ступенів Анна Солдатова.
  • РОЗКАЖУ ВАМ БАЄЧКУ…
    Сьогодні студенти всього світу відзначають своє свято. Студентські роки — найпрекрасніша пора у житті, наповнена цікавими і незабутніми подіями, романтикою, безтурботністю, новими знайомствами та зустрічами. Як-то кажуть, студенти живуть весело від сесії до сесії. А скільки всього ще попереду! У кожного свої незабутні спогади про студентське життя. Як важко здавали сесію, а потім як святкували її здачу. Як не вистачало грошей, і всі скидалися на пачку макаронів. Як збиралися вечорами і під гітару співали пісні.  
  • ПІДГОРІВКА: місце ДТП змінити не можна...
    29 серпня на автошляху Полтава — Олександрія у районі с. Підгорівки сталася дорожньо-транспортна пригода: перекинувся автомобіль ЗІЛ-554, ущерть завантажений дровами, яким керував громадянин В. Як пояснив сам водій, під час спуску машину кинуло вправо, після чого вона перекинулася. Очевидно, чоловік не врахував габаритів вантажу при обранні безпечної швидкості, не впорався з керуванням, що і спричинило аварію. На щастя, обійшлося без жертв, водій відбувся забоєм тулуба, вивихом ноги і, як-то кажуть, легким переляком. На місце події виїжджали працівники Козельщинського відділення поліції та взводу № 2 роти № 3 РПП БПОП ГУ НП у Полтавській області.

реформи зблизька

dobrovilne obОбговорили пропозиції  щодо територіального устрою району

Прийняттям Закону України «Про добровільне об’єднання громад» у країні стартувала адміністративно-територіальна реформа. Її перспективи на території нашого району — створити дві об’єднані громади. Ці новоутворення увійдуть до складу Кременчуцького району — одного з чотирьох, які планують залишити у Полтавській області.

У районній раді відбулося засідання Координаційної ради за участю голови РДА Олександра Перепелиці, сільських і селищних голів, депутатів районної ради. Обговорювали концепцію адміністративно-територіальної реформи та пов’язані з нею реформи місцевого самоврядування. Голова райради Юрій Марченко ознайомив з проектом перспективного плану реформування Полтавської області. Експертами запропоновано створити чотири райони: Лубенський, Миргородський, Полтавський і Кременчуцький. Керуючись ЗУ «Про добровільне об’єднання громад», об’єднати міські та сільські громади, розташовані на відстані 15-20 км. На території Козельщинського району пропонувалося два варіанти реформування: створення двох об’єднаних громад із центрами в Козельщині та Новій Галещині; або ж три таких громади з названими вище центрами, до яких додаються ще й Хорішки. Держава бере на себе зобов’язання протягом п’яти років фінансувати розвиток інфраструктури у сільських об’єднаних громадах.
Звертаючись до присутніх, голова РДА Олександр Перепелиця наголосив, що  проведення реформ — це історична місія, яка випала нинішній владі. І потрібно виконати цю місію добре.
Обговорення показало, що і сільські голови, і депутати районної ради згодні з тим, що реформи потрібні. Але запитань, пов’язаних із їх проведенням, більше, ніж відповідей. Лякають темпи (чим швидше — тим краще), відсутність грунтовної законодавчої бази, розмиті підходи до об’єднання громад і, нарешті, мала поінформованість як посадовців, так і пересічних громадян.
Обговорювалися варіанти щодо кількості об’єднаних громад від однієї з центром у Козельщині до трьох або й більше. У підсумку вирішили подати до перспективного плану реформування Полтавської області пропозицію щодо створення у Козельщинському краї двох об’єднаних громад. Але це рішення ще не остаточне, адже воно має бути детально проаналізоване на вищих рівнях, а також — пройти обговорення серед населення району під час громадських слухань.

Надія ЛИТВИН

Чому громади повинні об’єднатися?

На переконання заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди суть реформи в тому, що на базовому рівні мають сформуватися громади, здатні створювати комфортне середовище не для сільського чи міського голови, а для громадян. Новостворені громади повинні мати потенціал для розвитку, бути привабливими для інвестування. І ще один важливий момент: процес створення спроможних громад побудований на відкритості, готовності до діалогу, так щоб кожен крок – від розробки перспективного плану до укладання договорів про об’єднання — був пояснений, донесений місцевими чиновниками до людей.
Окрім посадових осіб роз’ясненням ідей реформи, вивченням думки громадськості займаються експерти Офісів реформ, створених у кожній області. На Полтавщині відповідальним від виконавчої влади визначено першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Пісоцького, а Офіс реформ очолила депутат обласної ради Ірина Балибіна. Звернутися безпосередньо до експертів Офісу із запитаннями можна з 9-00 до 17-00 за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева, 45, к. 217, за телефонами: 56-06-02, (050) 404-11-67, (097) 407-52-32, (050) 591-71-14, або написавши на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..">.

Реальні потреби громад, наближення послуг,  фінансове підґрунтя

В області продовжується робота виконавчої влади з підготовки проекту перспективного плану формування спроможних територіальних громад. Разом із представниками органів місцевого самоврядування та громадських організацій іде відпрацювання таких моделей новостворених громад, які б відображали реальні потреби людей в отриманні послуг, були для них зрозумілими, мали достатній рівень фінансового забезпечення та підґрунтя для розвитку. Всі райони області надали свої пропозиції щодо реформування. Регіональна робоча група з підготовки перспективного плану формування територіальних громад Полтавської області опрацьовує ці пропозиції, підтримуючи постійний зворотній зв’язок із представниками усіх громад області.
Голова обласної державної адміністрації Валерій Головко постійно тримає це питання на контролі та спрямовує роботу структурних підрозділів виконавчої влади на те, щоб донести суть запропонованої децентралізації – більші повноваження як керівників органів місцевого самоврядування, так і самих жителів, адже саме громада буде визначатися в тому, якою вона бачить свій подальший розвиток. Разом з тим громади повинні забезпечити спроможність надавати послуги якісно і в повному обсязі.
В Україні вже прийняті перші закони, які дали старт змінам адміністративно-територіального устрою. Це - закони «Про співробітництво територіальних громад», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України. Для забезпечення реалізації адміністративно-територіальної реформи готується цілий пакет законодавчих ініціатив, та навіть на даному етапі нове бюджетне законодавство уже розширило права місцевих органів влади та джерела наповнення місцевих бюджетів, надало бюджетну самостійність. Об’єднані громади, бюджети яких прирівняються до міст обласного значення і районів, отримають у новому році значні переваги.

А.Бабак,
директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1396
1683
7823
36418
86820
95067
1420352

Прогноз
1320

12.48%
5.96%
14.82%
0.52%
0.40%
65.81%
Online (15 minutes ago):31
one guest
no members

Ваш IP:37.9.113.198