ВЛЕТІЛО В КОПІЄЧКУ…

Останні новини

  • СОТНЯМ МАТЕРІВ «СЕМАФОР» ТАК І НЕ ВІДКРИВСЯ…
    До війни у Лутовинівці був дерев’яний театр. А де зараз церква — стояв будинок, де жили робітники, які будували Гришино-Рівненську залізницю (від неї зберігся насип, який був зроблений перед Першою Світовою війною). Ще при царизмі мій дід разом з іншими чоловіками возили туди возами землю і висипали, утворюючи насип. По тій залізниці до Другої Світової бігали маленькі паровози («кукушки»).
  • 68 днів крові, страждань і поразок...
    Прийнявши остаточне рішення про здійснення «визвольного походу» Червоної армії в Європу, сталінське керівництво 13 червня 1941 року привело радянську військову машину в рух, який мав незворотній характер. Імовірною датою початку війни мало стати 6 липня 1941 року. Але за два тижні до радянського наступу німці розпочали операцію «Барбароса». Своїм нападом 22 червня 1941року Адольф Гітлер зірвав сталінський план війни, перенісши її на територію СРСР. Гітлер не дозволив Йосипу Сталіну вести війну так, як той хотів, змусивши робити те, до чого не готувалися, — оборонятися.
  • …І ЛЮБИЛА ВИШИВАТИ ГЛАДДЮ
    Моя бабуся Поліна Григорівна Гадзюра (Кравченко) народилася у селі Задовзі 7 січня 1924 року у багатодітній сім’ї Килини та Григорія (у батьків було шестеро дітей — п’ять дочок і один син, наймолодшенький) на хуторі Кравчени. Хоча діток було багато і часи були нелегкі, всі були здорові, червонощокі, дівчата мали густі, довгі, пишні коси.

ВЛЕТІЛО В КОПІЄЧКУ…

збираємо дитинуНепомітно збіг останній місяць літа. Якраз час підвести риску: скільки ж витратили батьки на те, щоби зібрати улюблене чадо до школи?

Одягаємо школяра: від 600 до 2000 гривень за форму

Шкільну форму для першачків-дівчаток (у комплекті сарафанчик з піджачком) можна було придбати від 600 і до двох тисяч гривень, а шкільний костюм-трійку для хлопчика — також від 600 гривень і вище. За піджак для старших школярів довелося віддати приблизно  тисячу гривень. Штани ж вартують від 300, у залежності від тканини. Для дівчаток — від 200 гривень. Зараз великий попит, до речі, мають шкільні форми вітчизняних виробників; окрім того, вони досить якісні і набагато приємніші в ціні.
За білу сорочку треба викласти від 80 гривень до 250. Ціна за вишиванки — від 250 гривень і вище.
Спортивне взуття обійшлося батькам від 350 гривень, змінне — від 150. Туфлі «потягнуть» від 200 гривень і до тисячі — за шкіряне. Спортивний костюм можна придбати від 350 гривень до 800, у залежності від тканини.
Дитяча білизна (комплект) вартує приблизно 120 гривень. Купили хоча б три набори — і 360 гривень як і не було. Шкарпетки для хлопчиків — від 30 гривень, підколінки для дівчаток — від 50.
Метелик чи краватку можна придбати за 45 гривень, дерев’яний метелик — орієнтовно 120 гривень.
На аксесуари для дівчаток, а це резинки, бантики та ін., витратили від 150 гривень.

Шкільні «обладунки»

Якщо йдеться про першокласника, то в першу чергу вибираємо портфель, сумку для змінного взуття і пенал. Ранці для першачків — від 540 гривень. Торбинки для змінного взуття вартують від 60 гривень. Що стосується пеналів, то вони є різні — від одинарних до сумочкою. Їх вартість від 50 гривень за такий собі бюджетний варіант, однак досить непоганої якості, і до 150 гривень.
Пластилін вартує від 20 гривень залежно від кількості кольорів і брусочків. Фартушки для трудового навчання вартують від 40 гривень, дошка для ліплення коштує близько 10 гривень. Папки для трудового навчання — орієнтовно 50 гривень.
Гуаш, від 6 кольорів, можна придбати за 23 гривні, 9 кольорів — 42 гривні. Звичайні фарби вартують від 30 гривень, знову ж таки в залежності від кількості кольорів. Альбоми для малювання — від 7 до 37 гривень. Кольоровий папір — від 5 до 20 гривень орієнтовно, картон можна придбати за таку ж ціну.
Обкладинки для зошитів коштують від 7 до 20 гривень, у залежності від цупкості. Обкладинки для книжок — від 16 гривень за упаковку. Приміром, упаковка обкладинок для 9 класу вартує 40 гривень. Для першого — 16.
Олівці кращої якості коштують 39-47 гривень. Звичайні — від 16 гривень. Зошити на 12 аркушів — 2,94. Середня ціна на ручки — 5 гривень. Чи не найважливіший атрибут кожного школяра — щоденник. Ціни — від 16 (м’яка обкладинка) і до 60 гривень (палітурка).
На підручники та спеціальні зошити для іноземних мов, а також географічні карти та атласи довелося викласти щонайменше 500 гривень.

Збирати дитину до школи завчасно — зекономите гроші

Ми поспілкувалися з  батьками — безпосередніми учасниками шкільного шопінгу.
Лутовинчанка Ірина розповідає, що «укомплектувала» свого третьокласника  ще на початку липня. Пояснює: завжди намагається зробити шкільні закупи заздалегідь, доки ціни не завищені і немає ажіотажу. Адже в кінці серпня ціни зазвичай відчутно «ідуть» угору.  Загалом, за підрахунками пані Ірини, на шкільні закупи у неї пішло майже три тисячі гривень:
— Що стосується цін на ринку, можна дитину одягти повністю і не за всі гроші, як кажуть. Я придбала синові штани осінньо-зимового варіанту, їх вартість 450 гривень. Цьогоріч замість піджака я купила кофту-кардиган вартістю 260 гривень. Також сорочку за 120 гривень. На «перезувне» я витратила 150 гривень,  ще 350 — на кросівки. Туфлі — 600 гривень. На шкарпетки, дитячу білизну пішло ще зо чотири сотні. На канцелярію я витратила понад 500 гривень, — розповідає лутовинчанка.
Не секрет, що збори до школи першачка  значно витратніші. Дитині потрібно усе купувати з нуля і не економити на якості.
Козельщанка Олена, мама першокласниці, розповідає, що за її підрахунками, аби зібрати до школи доню, їй довелося витратити приблизно 6 тисяч гривень. Збори першачка-хлопчика менш витратні — близько п’яти тисяч.
—Так, ранець вартуватиме нам десь 600 гривень, форма — приблизно півтори тисячі. Дуже б’є по гаманцю» канцелярія, — каже пані Олена.
Як бачимо, відправити учня до школи — задоволення не з дешевих. Адже кожен хоче купити своїй дитині усе найкраще, найякісніше.
Що стосується канцелярії, протягом навчального року вам ще не раз доведеться поповнювати ці «запаси» — елементарно, ті ж ручки, які просто-таки дивовижним чином постійно «зникають». Шкільний шопінг не закінчується 1 вересня. Тож наберіться терпіння, бережіть і нерви і гроші, адже вони знадобляться вам для школи, принаймні, ще на довгих дев’ять місяців.

Підготувала Леся ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
2106
1510
3466
13026
38274
60361
1861998

Прогноз
2016

10.73%
7.97%
13.56%
0.61%
0.33%
66.80%
Online (15 minutes ago):150
150 guests
no members

Ваш IP:54.227.76.180