КУРС НА ОСВІТНЮ РЕФОРМУ ВЗЯТО

Останні новини

  • 15 днів — 15 пожеж!
    Останнім часом на території Козельщинського району почастішали випадки пожеж. Цьому сприяв довготривалий період засухи та високий температурний рівень повітря.  Лише за останні 15 днів на території району виникло 15 надзвичайних подій, основна частина яких сталася через необережне поводження з вогнем  під час спалювання сміття та підпали сухої трави на відкритих місцевостях.
  • Частина козельщан врятована від потопів
    Не так давно на адресу Козельщинської громадської приймальні Радикальної Партії Олега Ляшка звернувся мешканець вулиці Залізничної у Козельщині Володимир Охріменко. Чоловік прийшов зі своєю бідою: щороку під час повені  вода повністю заливає двори, погреби, будинки. На городах вода не сходить до початку червня.
  • ЦІНИ РОСТУТЬ, ТОЖ ВАРТО ЗАТЯГНУТИ ПАСКИ. НА ДОРОЗІ ТАКОЖ ДОВЕДЕТЬСЯ ПОТІСНИТИСЯ
    З 1 вересня 2018 «HOMENET» ще на 20 гривень піднімає  тарифні плани Про це повідомляє на своєму офіційному сайті провайдер. Отож із 01.09.2018 щомісячна вартість пакетів зі швидкістю 100 Мбіт/с для населених пунктів нашого району складатиме 190 гривень у місяць.Нагадаємо, тарифний план вартістю 170 гривень діяв із 1 березня 2018 року. До цього абонентська плата становила 150 гривень на місяць.

КУРС НА ОСВІТНЮ РЕФОРМУ ВЗЯТО

конференція2Слово «новий», здається, ніколи не вибуває з лексикону мешканців населених пунктів Новогалещинської об’єднаної територіальної громади. По-перше, сама назва громади містить його. По-друге, ОТГ утворилася не так давно, і багато чого для неї нове. Як, наприклад, з нуля утворено галузеві відділи виконкому. По-третє, заклади освіти Новогалещинської ОТГ розпочали новий навчальний рік у новій іпостасі, будучи підпорядкованими новоствореному відділу освіти виконкому. І, нарешті, усі ці нововведення відбуваються в умовах запровадження освітньої реформи — Концепції «Нова українська школа» в освітніх закладах громади.

конференція1Можливо, через це і свою першу педагогічну конференцію Новогалещинської ОТГ освітяни вирішили провести нетрадиційно, по-новому: у гостинній, неформальній, майже домашній атмосфері, так би мовити, «за круглим столом». Того дня всіх причетних до освітянських справ і турбот гостинно приймав селищний Будинок культури. І саме відтоді узяла початок нова освітянська спільнота громади, утворена з новогалещинських та кременчуцьких педагогів.

Офіційну частину відкрила селищний голова Світлана Самсонова, яка привітала громаду з утворенням на її теренах освітянської спільноти і представила присутнім начальника новоствореного відділу освіти Аліну Сивокінь. А далі розпочалося те, заради чого, власне, й зібралися: знайомство педагогів між собою (адже уперше зійшлися в одному колективі освітяни з двох адміністративних районів, Козельщинського та Кременчуцького), а також розмова про те, як запровадити у своїх школах Концепцію «Нова українська школа» на вже накопиченому досвіді.
Для початку замість звичних доповідей і виступів освітяни підготували цікаві та креативні презентації своїх навчальних закладів. Дитячі садки «Росинка» (с. Бондарі) та «Сонечко» (смт Нова Галещина) представили їхні керівники Н.В.Нерябова і Т.В.Бондаренко. А презентації про Зарудянську та Новогалещинську загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів демонстрували директори цих шкіл І.В.Плотнікова та В.П.Кіріченко. Таким чином і відбулося знайомство і злиття в один колектив педагогічних працівників із різних районів, яких об’єднала одна Новогалещинська ОТГ.
А потім усі разом шукали відповідь на запитання: як забезпечити сучасну якісну освіту для успішності людини упродовж усього її життя? Як у найближчому майбутньому змінити систему освіти, зробивши її більш відкритою, доступною та якісною; а заклади освіти – на такі, у яких працюють принципи партнерства, де батьки – партнери; і куди діти ідуть із задоволенням.конференція
Про це спочатку говорили спікери. Зокрема, інформацією про організацію роботи закладів дошкільної освіти в умовах реформування поділилася методист І.В.Лучнікова; педагог О.Л.Заворотна аналізувала особливості старту нової української школи; практичний психолог Л.В.Запека говорила про рівний доступ дітей до освіти; а заступник з навчально-виховної роботи Новогалещинської ЗОШ І-ІІІ ст. Л.О.Шевченко зупинилася на реформуванні середньої і старшої школи. З цього приводу в залі розгорілася справжня дискусія, у якій узяли участь як учителі, так і батьки, а також члени виконавчого комітету селищної ради. Оскільки, як відомо, у суперечці народжується істина, тож учасникам конференції внаслідок дискусії все ж таки вдалося виробити певні напрямки роботи, які вилилися у Резолюцію конференції. У ній освітяни зафіксували такі завдання для себе:
- забезпечити успішність дитини в умовах Нової української школи шляхом дотримання наступності між дошкільною та шкільною ланками освіти;
- забезпечити інтеграцію дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітній простір у інклюзивних класах закладів освіти;
- орієнтувати методичну роботу на підвищення професійної майстерності педагогів щодо впровадження компетентнісного і діяльнісного підходів;
- провести комплекс заходів, спрямованих на якісну організацію освітнього процесу. Використовувати сучасні ІТ-технології, мультимедійні засоби навчання. Створити безпечні і комфортні умови для навчання, виховання, фізичного розвитку дітей, збереження та зміцнення їх здоров’я;
- осучаснити форми і методи національно-патріотичного виховання дітей і молоді, формувати в учнів українську ідентичність, активну громадянську позицію, ціннісні ставлення і судження, що слугуватимуть базою для успішної взаємодії із суспільством;
- сприяти життєвому самовизначенню учнів через урізноманітнення форм організації профорієнтаційної роботи та профільного навчання;
- узяти активну участь у розробці програми «Розвиток освіти Новогалещинської громади на 2019-2023 р.р.»
Єдине, у чому не відступили від традиції, — це оголосити хвилину мовчання у пам’ять про вчителів, які відійшли протягом року, що минув, за вічну межу; а також нагородити почесними грамотами галузевого управління освіти за підсумками роботи у 2017/2018 навчальному році колег: В.П.Кіріченка, Л.П.Куліченко, І.В.Лучнікову, М.П.Лисовську та Л.В.Горбань.
Насамкінець Новогалещинський селищний голова Світлана Самсонова запевнила присутніх педагогів у тому, що вони завжди можуть розраховувати на підтримку виконкому селищної ради, депутатського корпусу, всієї громади.
Учасники конференції мали змогу ближче познайомитися між собою у неформальній обстановці під час перерви на каву, яку люб’язно організував постійний спонсор — Біланівський ГЗК. А музичні подарунки з нагоди початку нового навчального року підготували учасники художньої самодіяльності Новогалещинського селищного Будинку культури.

Надія ЛИТВИН,
Юрій ОПЕРАЙЛО (фото)

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1473
2303
11507
13131
43647
58260
1604585

Прогноз
2496

12.03%
6.07%
14.37%
0.50%
0.36%
66.66%
Online (15 minutes ago):14
14 guests
no members

Ваш IP:130.180.209.161