ЯК ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ЛІКАРЕМ: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ

Останні новини

  • «Хто викине сміття, того покарає Бог!»
    Дорога на Задовгу донедавна була позначена численними стихійними смітниками, які «цвіли» мало не під кожним деревом побіля узбіч. Але кілька тижнів тому все змінилося. Замість засміченої території уздовж дороги ми побачили акуратно складене і частково спаковане сміття.
  • облаштували зону відпочинку для жителів нашого району
    У ході двомісячника чистоти та благоустрою працівники районної ради разом із керівником та працівниками КП «Козельщина» облаштували створену в минулому році зону відпочинку біля річки Рудьки поблизу Василівки дерев’яним столом із лавами навколо нього та навісом, а також упорядкували три місця під мангали. Найближчим часом буде повністю завершено дощате перекриття альтанки для захисту від сонця й опадів і обладнано додаткові місця для безпечного розведення багаття відпочивальниками. Тож  усі бажаючі уже зараз можуть там відпочити з комфортом.
  • «Птахи — наші друзі»
    Узимку козельщинські школярі й учителі у рамках проекту «Птахи — наші друзі» дбали про зимуючих пернатих: розвішували по райцентру власноруч зроблені годівнички та регулярно підсипали у них корм. А у квітні учні подбали і про перелітних птахів. На уроках трудового навчання діти навиготовляли десятки шпаківень, які тепер красуються на деревах у парку і на набережній.

ЯК ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ЛІКАРЕМ: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ

догоірДля підписання декларації з лікарем:
1. Зверніться у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати: паспорт, ідентифікаційний номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.

! Заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я». Чи підключений заклад до електронної системи охорони здоров’я — уточніть у реєстратурі або у лікаря.
2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров'я». Це зробить уповноважена особа закладу ПМД: у різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо.
! Дані вносяться в електронну систему — не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Після введення даних пацієнт отримує СМС із кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему «Електронне здоров‘я» для підтвердження.
3. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров'я» примірник декларації для перевірки.
! Уважно перевірте усі свої дані. Якщо помітили помилку — скажіть про це уповноваженій особі медзакладу. Декларацію роздруковуватимуть до тих пір, поки все не буде правильно.
4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров'я» ще один примірник декларації.
! Обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.
5. Пацієнт підписує два примірники декларації.
! Уповноважена особа проставляє відмітку з датою на обох примірниках декларації. Один із примірників залишається у вас, інший — у медзакладу.
6. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров'я»
! Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює вибраний вами лікар. Цей процес розпочнеться одразу, коли медзаклад увійде у реформу: автономізується та укладе договір з НСЗУ.

ДЛЯ ЧОГО ПІДПИСУВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ЛІКАРЕМ

Декларація — це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватися саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (Національну службу здоров’я України), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад.
Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію — достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.
Ви вільні у своєму виборі — не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт — 2 000, педіатр — 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.

ЩО ВКЛЮЧАЄ ГАРАНТОВАНИЙ ПАКЕТ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ?

Сімейний лікар:
- спостерігає за станом здоров’я пацієнтів за допомогою різних досліджень, діагностує та лікує найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стани;
- супроводжує пацієнтів із хронічними захворюваннями;
- надає невідкладну допомогу;
- направляє пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) меддопомоги;
- проводить профілактику: вакцинацію, огляди та дослідження пацієнтів із груп ризику;
- надає консультації.
Сімейний лікар може спостерігати неускладнену вагітність і спостерігати за здоровою дитиною відповідно до вікових особливостей і потреб. А також надавати окремі послуги паліативної допомоги. Наприклад, оцінити ступінь болю, призначити та виписати рецепт на наркотичні засоби, психотропні речовини для лікування больового синдрому.
У рамках первинної медичної допомоги пацієнти гарантовано і безкоштовно можуть отримати: гематологічні дослідження, загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, біохімічні й імунохімічні дослідження сироватки крові, перевірити глюкозу в крові, загальний холестерин, аналізи сечі, провести інструментальні методи дослідження, електрокардіограму (ЕКГ) у стані спокою, мікроскопію харкотиння, пройти швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.
Сімейний лікар призначає ліки та виписує рецепти, за якими, у тому числі, можна отримати препарати за програмою відшкодування вартості ліків, що буде поступово включати все більше і більше захворювань і препаратів, а також оформлювати довідки, лікарняні листки.

Анатолій Барабаш,
сімейний лікар Козельщинського Центру первинної медико-санітарної допомоги

ІНФОРМАЦІЯ

про лікарів Козельщинського Центру ПМСД,

з якими можна укласти декларацію про вибір лікаря первинної медичної допомоги

N п/п

Прізвище, ім’я,

по-батькові лікаря

Cпеціалізація Стаж роботи за спеціальністю Кваліфікаційна категорія Адреса прийому Контакти
1

Барабаш

Анатолій Олександрович

cімейний лікар 15 років 1

смт Козельщина

вул. Остроградського 81/10

3-23-66 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
2

Денисенко

Михайло

Іванович

терапевт 28 років спец

смт Нова Галещина

вул. Садова 24

9-73-80 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
3

Пархоменко

Максим

Сергійович

cімейний лікар

2

роки

спец

с Сушки

вул.Кооперативна 16

9-96-17 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
4

Рогізна

Лариса

Василівна

cімейний лікар

1

рік

спец

с Бреусівка

вул. О. Гончара 61а

9-82-38 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
5

Сірецька

Марія

Юріївна

cімейний лікар 14 років 1

с Лутовинівка

вул. Миру 2а

9-54-17 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
6

Сірик

Світлана

Олександрівна

cімейний лікар 15 років 2

с Хорішки

вул. О. Гончара 14

9-61-38 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
7

Скрипник

Валентин

Миколайович

cімейний лікар 15 років 1

смт Козельщина

вул. Остроградського 81/10

3-23-66 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
8

Щепаченко

Олександр Олександрович

сімейний лікар 4 роки спец

смт Нова Галещина

вул. Садова 24

9-73-80 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
9

Явтушенко

Ольга

Вячеславівна

терапевт 4 роки спец

смт Козельщина

вул. Остроградського 81/10

3-23-66 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
2069
2454
17740
17740
43038
58428
1281503

Прогноз
3024

10.65%
6.34%
15.83%
0.57%
0.44%
66.18%
Online (15 minutes ago):72
72 guests
no members

Ваш IP:54.166.212.152